مریم جلیلی با مهر مطرح كرد؛

رویداد نمایشنامه خوانی با تاكید بر خاستگاه مشترك فلسفه و تئاتر

رویداد نمایشنامه خوانی با تاكید بر خاستگاه مشترك فلسفه و تئاتر کنکور هنر: مریم جلیلی کارگردان تئاتر از راه اندازی رویدادی با عنوان آخر هفته ها با نمایشنامه خوانی آگاهی داد که با رویکرد خوانش نمایشنامه هایی با مضمون فلسفی در موسسه حکمت و فلسفه انجام می شود.مریم جلیلی کارگردان تئاتر و مدیر رویداد «آخر هفته ها با نمایشنامه خوانی» در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر خاستگاه مشترک فلسفه و تئاتر عنوان کرد: فلسفه و تئاتر از یک بستر اندیشه ای-زبانی و جغرافیایی خاص برخاسته اند. این هر ۲ در یونان و از دل تفکر دیالکتیک زاده شده و در قالب دیالوگ رشد و نمو کردند پس بی خود نیست که تعدادی از نخستین و با اهمیت ترین آثار فلسفی در قالب نمایشنامه نگاشته شدند و بالاترین نمایشنامه های جهان همیشه به پرسش های بنیادین فلسفی از ذات هستی و انسان می پردازند. از همین رو بنا داریم در موسسه حکمت و فلسفه هر آخر هفته میزبان یک رویداد نمایشنامه خوانی با مضامین انسانی و فلسفی باشیم.
وی افزود: به همین دلیل مجموعه فرهنگی «کافه فلسفه» واقع در موسسه حکمت و فلسفه با اولویت نمایشنامه هایی با رویکرد فلسفی یا اندیشه ورز در مسئله هستی و انسان شناسانه در نظر دارد مجموعه رویدادهایی را با عنوان «آخر هفته ها با نمایشنامه خوانی» برگزار کند. بدین منوال که در ایام پنجشنبه و جمعه هر هفته یک نمایشنامه توسط گروهی از هنرمندان با تکنیک های رایج در قالب نمایشنامه خوانی، برای مخاطبان خوانده خواهد شد.
این کارگردان تئاتر در آخر صحبت هایش بیان کرد: این رویداد با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی در حیاط موسسه حکمت و فلسفه انجام خواهد شد. علاقه مندان می توانند در خواست خودرا همراه با pdf نمایشنامه جهت بررسی و شرکت در این رویداد هنری به آدرس ایمیل cafe.philosophique۲۰۲۱@gmail.com ارسال و یا بصورت حضوری به «کافه فلسفه» واقع در خیابان نوفل لوشاتو انجمن حکمت و فلسفه مراجعه کنند.


منبع:

1400/02/21
10:49:23
5.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر