واگذاری مهدهای كودك به آموزش و پرورش همچنان در حال بررسی است

واگذاری مهدهای كودك به آموزش و پرورش همچنان در حال بررسی است به گزارش كنكور هنر معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با اعلان اینكه بحث واگذاری مهدهای كودك همچنان در حال بررسی است، اظهار داشت: در جلسه ای كه با نمایندگان مجلس در این خصوص برگزار شد، نمایندگان به صورت كلی با واگذاری مهدهای كودك به آموزش و پرورش موافقت كردند اما ریزه كاری هایی هم وجود دارد كه در این راستا مقرر شد كمیته ای متشكل از بهزیستی، آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و... تشكیل و در این رابطه جزیی تر تصمیم گیری شود.


حبیب الله مسعودی فرید در گفت و گو با ایسنا، در این رابطه اظهار نمود: سازمان بهزیستی درخواست دارد که کودکان زیر سن دبستان یک گروه تلقی شوند و تولی گری مهدهای کودک باید بر عهده یک نهاد قرار گیرد، چونکه تولی گری دوگانه یا چندگانه به حوزه کودک لطمه می زند.
وی با اشاره به اینکه موضوع کودک و ورود به عرصه کودک خصوصاً کودکان زیر سن دبستان موضوعی چند وجهی است اضافه کرد: اگر این مساله را فقط در آموزش (به معنای رایج آن) خلاصه نماییم، در نگاه به کودک اشتباهی راهبردی است. به نظر ورود به موضوع کودک باید به مثابه کودک باشد به این معنا که تمام ابعاد رشدی، جسمی، روانی، معنوی، عاطفی و... را در نظر بگیریم. اگر به این نحو به موضوع ورود نماییم، ثمره آن بهتر خواهد بود.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: بطور کلی ۷.۵ درصد کودکان زیر سن دبستان در مهدهای کودک بهزیستی و ۳ الی ۴ درصد در مراکز متفرقه حضور دارند، اما تکلیف ۹۳ درصد دیگر کودکان چه خواهد شد؟ به نظر حالا که مقام معظم رهبری نیز بحث مهمی بر روی این مساله داشتند فرصت مناسبی است که به موضوع کل کودکان زیر سن دبستان بپردازیم.
مسعودی فرید در ادامه به جلسه ای که در این خصوص با نمایندگان مجلس برگزار شده است اشاره نمود و اظهار داشت: در جلسه ای که با نمایندگان مجلس در این خصوص برگزار شد، نمایندگان به صورت کلی با واگذاری مهدهای کودک به آموزش و پرورش موافقت کردند اما ریزه کاری هایی هم وجود دارد که در این راستا مقرر شد کمیته ای متشکل از بهزیستی، آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و... تشکیل و در این رابطه جزیی تر تصمیم گیری شود.
مسعودی فرید اعلام نمود که بحث واگذاری مهدهای کودک همچنان در حال بررسی است، البته پیشنهاد ما این است که در ابتدا کار را با نگاه همه جانبه تعریف و بعد از آن مشخص شود که مهدهای کودک را چه کسی برعهده بگیرد.
وی با اعلان اینکه موضوع مهدهای کودک فقط برای سنین زیر دبستان نیست، اشاره کرد: پیشنهاد ما این است که با بخشهای دیگری که به صورتی با موضوع کودک در ارتباط اند، تعامل داشته باشیم تا شاید این مساله در چارچوب شورای سیاستگذاری کلان تر یا شورای سیاست گذاری کودک شکل گیرد.
ِ
منبع:

1399/06/29
15:10:26
5.0 / 5
1761
تگهای خبر: ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر