آموزش مهارتی الگویی برای سوق دادن مدارس به این سمت

آموزش مهارتی الگویی برای سوق دادن مدارس به این سمت به گزارش كنكور هنر وزیر آموزش وپرورش با بازدید از مجتمع آموزشی بامداد رویش با اشاره به برنامه های این مدرسه اظهار داشت: روش آموزش مهارتی، الگو و ظرفیت خوبی است كه مدارس به سمت آن سوق داده شوند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، قبل از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از مجتمع آموزشی بامداد رویش ویژه کودکان کار در محله دروازه غار در جنوب تهران، بعد از تشریح فعالیت قسمت های مختلف مجتمع توسط مسئولین مدرسه و گفتگو با برخی دانش آموزان، اظهار نمود: هدف مهم تعلیم و تربیت این است که افراد آماده زندگی کردن شوند همه آنچه ما به آن نیازمندیم از راه کتاب های درسی حاصل نمی گردد بلکه بخشی از نیازها باید از راه کشف مهارت های لازم محقق شود.
وی ادامه داد: این مجتمع برنامه های بسیار خوبی برای کودکان تدارک دیده است تا درس ورزی آنها و توانمندی های ساخت و سازشان ارتقا پیدا کند و ظرفیت اجتماعی و قدرت حل مساله در آنها افزایش پیدا کند به صورتی که بتوانند روابطشان با دیگران را تقویت نمایند.
وزیر آمورش و پرورش تصریح کرد: آرزو می نماییم همه مدارس ما به سمت آموزش های ترکیبی بروند تا دانش آموزان ترکیبی از دانش و مهارت و افزایش ظرفیت ها را تجربه کنند.
وی افزود: مطلوب ما این است که همه مدارس بتوانند افراد را به منظور زندگی کردن آماده کنند این روش به دانش آموزان هویت، استقلال، قدرت سازندگی، اعتمادبه نفس، ارتقای شخصیت و... می دهد.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: الگویی که در مجتمع آموزشی مهارتی بامداد رویش وجود دارد ظرفیت خوبی است و معتقدم مدارس باید به این سمت بروند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ادامه داد: آموزش وپرورش در قبال بچه های کار هر حمایتی نیاز باشد انجام می دهد البته دستگاه های گوناگونی هستند که این کودکان را حمایت می کنند ما هم در کنار سایر مجموعه ها نقش خویش را ایفا خواهیم کرد.
شایان ذکر است؛ مهارت کده های؛ فنی، چوب، صنعتی چوب، لوله کشی، فضای سبز، صحافی، جوشکاری و سخت افزار، مهارت کده چندمنظوره، خیاط کده، جوان کده، مطبخ کده، رایان کده، هنرکده، دهکده همچون بخش هایی بود که وزیر آموزش و پرورش از آن بازدید کرد.
منبع:

1399/04/25
15:16:40
5.0 / 5
2699
تگهای خبر: دستگاه , ساز , كتاب , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر