مصائب تئاتر در پساكرونا-۱۹؛

حق واقعی تئاتری ها در قانون كار رعایت شود

حق واقعی تئاتری ها در قانون كار رعایت شود به گزارش كنكور هنر سهراب سلیمی اعتقاد دارد باید حق واقعی هنرمندان تئاتر در قانون كار رعایت شود و به این نكته توجه گردد كه در هیچ كجای دنیا از حوزه فرهنگ و هنر مالیات كسر نمی گردد.سهراب سلیمی بازیگر و کارگردان با سابقه تئاتر ایران درباره وضعیت کسر ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از تئاتر با عنایت به شرایطی که تئاتر ایران در پساکرونا خواهد داشت، به خبرنگار مهر اظهار داشت: معتقدم وضعیت تئاتر ایران و هنرمندان آن از ریشه خراب است. ببینید کرونا با حوزه تئاتر ایران چه کار کرد. سال ها گفتیم حق واقعی هنرمندان تئاتر در قانون کار کجاست؟ پس از چندین سال همچنان در اول راه هستیم و به سر و کله خود می زنیم که وضعیت و کارمان به سرانجام می رسد یا نه.
وی متذکر شد: به ظاهر سالن های تئاتر دولتی و خصوصی تعطیل هستند اما هر کدام از اینها نیروهایی داشتند که بیکار هستند و وضعیت کاری شان در خطر است.
سلیمی با تاکید بر اینکه تئاتر درآمدزایی ندارد، خاطرنشان کرد: مالیات گرفتن از تئاتر مسخره است و اینجاست که معتقدم جنبه صنفی تئاتر باید ریشه و بنیادی و فعالیت هنرمندان تئاتر بعنوان یک شغل در وزارت کار به رسمیت شناخته شود.
این هنرمند با سابقه عرصه تئاتر ایران خاطرنشان کرد: مالیات باید از شرکت های تجاری و اقتصادی که بودجه های بالایی دارند گرفته شود نه از تئاتر که هیچ حقوق اولیه و پایه ای برای هنرمندان آن لحاظ نشده است.
وی در انتهای سخنان خود تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا از حوزه فرهنگ و هنر مالیات کسر نمی گردد ولی در ایران این وضعیت متفاوت می باشد و از تئاتر تنها به علت اینکه برخی نمایش های اندک فروش بالایی داشته اند، مالیات کسر می شود.

1399/03/07
19:57:22
5.0 / 5
2574
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , رمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر