راه اندازی سامانه ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی

راه اندازی سامانه ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی به گزارش كنكور هنر در چهارمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما مصوب شد سامانه ای در جهت مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی كه گرفتار صدمه شده اند، راه اندازی شود.به گزارش كنكور هنر به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، چهارمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما برگزار گردید.
در این جلسه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گزارشی از روند اعطای وام ۱۰ میلیونی به ازای هر پرده به سینماها عرضه كرد و از عرضه درخواست ۵۰ سینما شامل ۱۰۵ پرده برای دریافت این وام قرض الحسنه اطلاع داد و قرار شد درخواست ها صرفاً تا ضرب الاجل تعیین شده تا آخر فروردین پذیرفته شود.
همچنین مصوب شد با عنایت به مجوز ریاست هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی در خصوص تخصیص نیمی از مطالبات وصول شده بنیاد در فروردین و اردیبهشت به كارگروه كرونا، پیگیری های لازم معمول تا بین سینماگران و فعالیتهای صدمه دیده توزیع شود.
از دیگر مصوبات این جلسه می توان به راه اندازی سامانه ای در جهت مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی كه گرفتار صدمه شده اند اشاره نمود. این سامانه از روز دوشنبه فعال می شود و كلیه فعالان حوزه سینما كه متقاضی حمایت هستند می توانند درخواست خویش را از راه سامانه ارسال نمایند. تعیین اولویت ها و میزان حمایت با عنایت به اطلاعات دریافتی به تصویب كارگروه خواهد رسید.
همچنین قرار شد ضمن ادامه توقف صدور پروانه ساخت فیلم، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی جلسه ای با حضور تهیه كنندگان پروژه هایی كه صرفاً چند جلسه از فیلمبرداری آنها باقی مانده و نماینده تشكل های تهیه كنندگان به منظور بررسی وضعیت آنها جهت پیشنهاد به ستاد ملی كرونا برگزار كند.
در جلسه بعدی این ستاد كه روز چهارشنبه برگزار می گردد میزان و نحوه كمك خانه سینما به اعضا بررسی و تصمیم گیری خواهد شد و سناریوهای محتمل در بازگشایی سینماها در صورت اعلام وضعیت سفید هم بررسی می شود.

1399/01/31
11:54:09
5.0 / 5
3338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر