توضیحات رئیس انجمن هوش ایران درباره آزمون ملی هوش

توضیحات رئیس انجمن هوش ایران درباره آزمون ملی هوش به گزارش كنكور هنر به دنبال انتقاد معاون وزارت آموزش و پرورش از آزمون ملی هوش و عدم تایید آن، رئیس انجمن هوش ایران در تماسی با ایسنا توضیحاتی درباره این آزمون ارائه نمود.


علی پور در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: انجمن هوش ایران، NGO ای زیرنظر وزارت كشور است. نزدیك یك سال است كه از وزارت كشور مجوز دریافت كرده ایم، افراد با هوش را شناسایی می نماییم و برنامه داریم در آینده آنها را به سمت بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم سوق دهیم.
علی پور درباره هدف این انجمن هم اظهار داشت: ما افرادی كه تمایل به خروج از كشور را دارند شناسایی و تلاش می نماییم با پشتیبانی از آنها از خروجشان از كشور جلوگیری نماییم.
وی همینطور درباره روند پشتیبانی از افراد سرآمد شناسایی شده كم سن و سال، اظهار داشت: آزمون ملی هوش كه به تازگی برگزار گردید نخستین دوره در سطح كشور بود كه در دو مرحله استانی و كشوری برگزار و شش نفر با آی كیو بالای ۱۴۸شناسایی شدند كه یكی از آنها پنج و دیگری هفت ساله بودند.
رئیس انجمن هوش ایران با اشاره به اینكه كودكان سرآمد را مورد ارزیابی ضرایب هوشی قرار می دهیم، نقاط ضعف و نبوغ آنها را می سنجیم و تا ۱۷ سالگی برایشان برنامه ریزی می نماییم، درباره ارتباط این انجمن با بنیاد ملی نخبگان هم اظهار نمود: لزوما بنیاد قرار نیست كاری كند؛ ما افراد باهوش را به سازمان ها معرفی می نماییم. بعضی از آنها ایده پرداز و متخصص هستند كه آنها را به سرمایه گذاران خصوصی معرفی می نماییم تا بتوانند ایده هایشان را عملی و تبدیل به فرآورده كنند و شرط آن این است كه از كشور خارج نشوند.
وی درباره هزینه شركت در این آزمون هم اظهار داشت: مرحله اول این آزمون مجانی است اما هزینه ای كه برای مرحله دوم دریافت می شود مربوط به پول كاغذ و... است، البته قرار شده وزارت كشور كمك هایی در این زمینه داشته باشد.
به گفته وی، در این آزمون ها ۱۰ نوع هوش كلامی، ادبی، منطق، خلاقیت، حل مسئله، هیجانی، حافظه، بدن، معنوی و موسیقی سنجیده می شود و افراد از سنین 5 تا ۸۰ سال می توانند در آن شركت نمایند.
علی پور با اشاره به اینكه فرآیند آزمون هوش ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد و قرار هم نیست همه آنها كه بهره هوشی بالا دارند به سمپاد بروند، اظهار داشت: هدف انجمن مانع شدن از خروج افراد با بهره هوشی بالا از كشور است. افراد باهوش بالا دو درصد جامعه را می سازند. ما فقط می خواهیم اینها را شناسایی نماییم. امكان دارد دانش آموز مردوی باشد اما بهره هوشی بالایی داشته باشد.1398/06/08
11:13:00
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: ساز , شركت , متخصص , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر