در نشست رسانه ای سریال عنوان شد؛

شكستن كلیشه ها در بوی باران سخت بود، ممیزی تعاملی سریال

شكستن كلیشه ها در بوی باران سخت بود، ممیزی تعاملی سریال به گزارش كنكور هنر محمود معظمی كارگردان سریال بوی باران تاكید كرد روایت یك داستان متفاوت و شكستن برخی كلیشه ها از دشواری های این پروژه بوده است.به گزارش كنكور هنر به نقل از مهر، نشست خبری سریال «بوی باران» امروز سه شنبه ۲۲ مرداد با حضور عوامل این سریال در اداره كل روابط عمومی صداوسیما برگزار گردید.
محمود معظمی كارگردان سریال در ابتدای نشست بیان كرد: سه سالی هست كه درگیر این كار هستیم. البته عباس نعمتی بعنوان نویسنده فیلمنامه حدود چهار سال درگیر نگارش بوده است. تمام تلاش ما این بود كه كاری آبرومند بسازیم تا به وظیفه خود عمل نماییم.
وی اضافه كرد: كار كردن یك قصه متفاوت و اینكه بخواهید برخی كلیشه ها را بشكنید كار سختی است. ما روزها تلاش كردیم تا به انتخاب درستی برای بازیگران برسیم.
در ادامه فخرالدین صدیق شریف بازیگر سریال هم اظهار داشت: این حجم از بازیگران و كار زیاد پروژه را سخت كرد اما به خوبی مدیریت شد خود من بعنوان یك مخاطب دیدم كه سریال جذابیت داشت و اغلب اطرافیانم از سریال رضایت داشتند.
برآورد بودجه ما مثل بقیه سریال ها بود
معظمی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بودجه سریال اظهار داشت: برآورد سریال مثل باقی سریال هایی است كه در این سال ها ساخته شده است. من، تدوینگر، تهیه كننده و نویسنده ها از حق خود گذشتیم و تلاش كردیم با دستمزدی معمولی تر برای خود، از بازیگران بهتری استفاده نماییم.
عباس نعمتی نویسنده سریال در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره حضور مریم كاویانی در این سریال و انتقاداتی كه به سانسور صحنه هایش و همینطور نحوه بودن نامش در تیتراژ داشت، بیان كرد: من انتقادی دیدم كه گفته شده بود زنان این سریال باج خواه هستند و از نقش ناجیه اسم برده بودند. اتفاقا این زن شیرین ترین نقش را داشت. زنی افغان كه زحمتكش است و یا خانم نونهالی اصلا نقش زن ناموفق را ندارد او باآنكه صدمه هایی در خانواده اش دارد اما تلاش دارد كه انها را رفع كند.
نعمتی هم درباره بودجه اظهار داشت: سریالی كه با دقیقه ای سه میلیون ساخته می شد یك باره با بالا رفتن هزینه ها گران شده و صدمه را عوامل می بینند و بچه های ما هم برای این سریال صبوری كردند.
سپیده خداوردی بازیگر سریال در ادامه با اشاره به انتقاد مریم كاویانی درخواست كرد: ما هم این توقع را داریم كه در پروژه ها با نوعی «تشكر» و یا كلماتی مثل «با حضور» در تیتراژ از افراد یاد شود.
سیدمهرداد ضیایی هم در این جلسه عنوان كرد: یكی از كسانی كه جا داشت در تیتراژ از او یاد شود لوون هفتوان بود كه من جای او را گرفتم.
آیا «بوی باران» سانسور شد؟
نعمتی در ادامه درباره اینكه سریال گرفتار سانسور شده است یا خیر؟ عنوان كرد: یكی از سریال هایی كه واقعاً همه سازمان در كنارم بودند، همین پروژه بود. مدیران حتی اگر می خواستند جمله ای حذف شود به ما پیشنهاد می دادند و گاهی براین اساس صداگذاری می شد و اصلا اینجوری نیست كه سانسورهای زیاد داشته باشیم.
وی افزود: ما سانسور به معنایی كه بخواهد به قصه لطمه بخورد، نداشتیم هرچند همه كارها ممیزی دارد. ولی برای ما این كار خیلی تعاملی بود. از سوی دیگر تمام تلاش ما این بود واژه هایی داشته باشیم كه متین باشد و بی تربیتی نباشد.
این گزارش در حال تكمیل است...

1398/05/22
13:27:16
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: بازیگر , ساز , سریال , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر