رهبر قنبری با كنكور هنر مطرح كرد؛

تاجری که در دادگاه انقلاب محکوم نشد

تاجری که در دادگاه انقلاب محکوم نشد به گزارش کنکور هنر، رهبر قنبری مستندی با مبحث زندگی زنده یاد مهدی ابراهیمی دریانی را برای حضور در سینماحقیقت به پایان رساند.



رهبر قنبری کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخر ساخت مستند «تاجر عاشق» که در رابطه با زنده یاد مهدی ابراهیمی دریانی است، اظهار داشت: چندین سال پیش به شهر دریان در آذربایجان دعوت شدم تا فیلمی را در رابطه با این شهر بسازم، در طول ساخت این مستند باید به تاریخ این سرزمین هم توجه می کردم و تحقیقاتی در این حوزه انجام دادم که در طول این تحقیقات به زنده یاد حاج مهدی ابراهیمی دریانی برخوردم و تصمیم گرفتم تا در زمان مناسب در رابطه با این شخصیت یک مستند بسازم.
وی افزود: در طول تحقیقاتم در رابطه با زنده یاد ابراهیمی دریانی متوجه شدم که این فرد موسس مناطقی مانند ستارخان، باقرخان، شهرآرا و … در تهران هست، وی همینطور در بخشی از دانشگاه شریف هم سرمایه گزاری نموده است. زنده یاد ابراهیمی دریانی تاجر فرش و چای عقاب بود و با حضور در تهران، برخی از مردم دریان را به تهران فرا می خواند و به آنها کار می دهد که همین مسئله سبب توسعه منطقه شهرآرا، ستارخان، باقرخان، تهران ویلا، بهبودی توسط وی می شود.
این کارگردان ضمن اشاره به این که ابراهیمی دریانی بیشتر از ۷۵۰ مدرسه، بیمارستان و … در شهرهای مختلف ساخته است، توضیح داد: تاثیرگذاری و حمایت این فرد از مردم کشور در زمان پیش از انقلاب سبب شده بود که حتی خانواده شاه هم به او حسادت کنند، حتی دولتیان رژیم شاهنشاهی همچون اسداله علم هم گاهی به دیدن او می رفته است.
وی در رابطه با علت انتخاب نام «تاجر عاشق» برای این مستند بیان نمود: در واقع زنده یاد ابراهیمی دریانی عاشق مردم بوده و همیشه در رابطه با عشق خود نسبت به مردم می گوید، زمانی که خیلی از سرمایه داران در زمان انقلاب از کشور فرار می کنند و از او هم می خواهند کشور را ترک کند، اما او می گوید من مرد فقیری بودم که در بین مردم زیستم و با اینها برآمدم و حالا هم کنارشان می مانند. حتی در طول انقلاب به دادگاه هم احضار می شود اما دلیلی برای محکوم کردن وی پیدا نمی گردد.
وی ضمن اشاره به این که برای ساخت این پروژه پسران زنده یاد ابراهیمی دریانی بسیار همکاری کرده اند، افزود: این مستند را برای حضور در جشنواره «سینماحقیقت» عرضه کرده ام و باید دید که برای حضور در این جشنواره انتخاب می شود یا خیر.
قنبری در انتها اظهار داشت: هرچند پروانه ساخت پروژه سینمایی «بر زلال مهتاب» با مبحث نوجوانان صادر شده ما هنوز بر تأمین سرمایه با مشکلاتی مواجه هستیم.


منبع:

1401/07/29
14:11:32
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر