در حوزه بیمه درمان تكمیلی؛

صندوق اعتباری هنر یک گزارش آماری منتشر کرد

صندوق اعتباری هنر یک گزارش آماری منتشر کرد کنکور هنر: بیش از ۴۱ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل برای برخورداری از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ صندوق اعتباری هنر ثبت نام کردند.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مجموعه صندوق اعتبار هنربا انتشار گزارش آماری از ثبت نام ۴۱ هزار فعال فرهنگی هنری در حوزه بیمه درمان تکمیلی اطلاع داد.
در گزارش عرضه شده توسط صندوق اعتباری هنر آمده است:
صندوق اعتباری هنر توجه به مساله سلامت اصحاب فرهنگ و هنر و تأمین آرامش آنان به هنگام بروز بیماری ها را وظیفه خود می داند. ازاین رو ضمن تأمین و پرداخت بیشتر از نیمی از حق بیمه اعضا تلاش می کند بهترین امکانات درمانی را برای اعضای خود مهیا کند.
در قرارداد سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بعد از بررسی، رعایت چارچوب قانونی و ارزیابی های کارشناسی از شرایط و خدمات شرکتهای بیمه گر فعال در سطح کشور و با عنایت به رضایت حداکثری اعضا از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صندوق اعتباری هنر قرارداد بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث را با شرکت بیمه طرف قرار داد برای دومین سال متوالی منعقد نمود.
این شرکت از قوی ترین بیمه های فعال در حوزه درمان کشور است که با اغلب بیمارستان های معتبر، مراکزآزمایشگاهی، پاراکلینکی، تصویربرداری، چشم پزشکی، در تمامی استانهای کشور طرف قرارداد است.
ثبت نام ۷۴ درصد از ثبت نام کنندگان در طرح آرامش
بیش از ۴۱ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل برای برخورداری از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام کردند که بر این اساس ۴ درصد در طرح امید، ۷۴درصد در طرح آرامش و ۲۲ درصد در طرح رفاه قرار دارند.
صندوق اعتباری هنر با هدف پشتیبانی از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه ای و کاهش دغدغه های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل را متقبل شد.
علی رغم افزایش بیشتر از ۷۵ درصدی قیمت ها، با تمهیدات انجام شده در صندوق اعتباری هنر، تلاش شد مبلغ کمتری از این افزایش به هنرمندان تحمیل و به صورت میانگین بیشتر از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی اعضا در چارچوب یارانه توسط صندوق اعتباری هنر به بیمه دانا پرداخت گردید.
در طرح امید هرعضو از مبلغ سالانه ۷۲۰ هزار تومان تنها ۲۱۰ هزار تومان معادل ۲۹ درصد از هزینه حق بیمه را پرداخت می کند و ۵۱۰ هزار تومان معادل ۷۱ درصد از هزینه کل توسط صندوق پراخت می شود. در طرح امید جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه های شیمی درمانی و جبران هزینه های اعمال جراحی های پیوند اعضا بدون سقف در نظر گرفته شده است.
در طرح آرامش هر عضو از مبلغ سالانه ۲ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان تنها ۸۴۵ هزار تومان یعنی معادل ۳۴ درصد از مبلغ کل را پرداخت می کند و مابقی یعنی یک میلیون ۶۱۹ هزار تومان معادل ۶۶ درصد را صندوق متقبل شده است.
در طرح رفاه هم از مبلغ سالیانه ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، صندوق مبلغ یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان معادل ۴۲ درصد از مبلغ کل حق بیمه را بعنوان یارانه پرداخت می کند.
شایان ذکر است؛ هرساله حق بیمه درمان تکمیلی اعضایی که ناتوان در تأمین هزینه ثبت نام هستند، توسط صندوق تأمین و پرداخت می شود که این تعداد در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲به بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰نفر بالغ شد
بیشترین و کمترین آمارثبت نام استانی بیمه درمان تکمیلی
بر اساس آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت، بالاترین تعداد ثبت نام شدگان بیمه درمان تکمیلی درسال ۱۴۰۱ در ارتباط با دو استان تهران و البرز است.
بر اساس آمارهای موجود از کل متقاضیان بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱، استان «تهران» با سهم بیشتر از ۵۴ درصد از جمعیت کل، بالاترین سهم را از میان استانهای کشور به خود مختص کرده است.
استان های «البرز»، «اصفهان»، «گیلان» و «خراسان رضوی» بعد از استان تهران قراردارند. کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی به ترتیب در ارتباط با استانهای «خراسان جنوبی»، «خراسان شمالی»، «سیستان و بلوچستان»، «کهگیلویه و بویراحمد» و «هرمزگان» است.
پرداخت بیشتر از ۴۱میلیارد تومان خسارت مستقیم بیمه درمان تکمیلی
در اجرای قرار داد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه طرف قرار داد تابحال به بیشتر از ۱۵۲، ۷۸۰پرونده رسیدگی و بیش ۴۱ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانپزشکی (به جز معرفی نامه های صادر شده) به بیمه شدگان پرداخت شده است. همچنین۶۵ هزار و ۹۳۶ مورد معرفی نامه صادر و از این تعداد ۴۱ هزار و ۲۷۴ معرفی نامه به مبلغ بیشتر از ۲۹میلیارد تومان تسویه شده است.


منبع:

1401/07/11
11:03:18
5.0 / 5
161
تگهای خبر: اجرا , تخصص , تصویر , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر