پس از نمایش در ونیز و تلوراید؛

باردو ایناریتو ۲۲ دقیقه کوتاه شد

باردو ایناریتو ۲۲ دقیقه کوتاه شد کنکور هنر: فیلم جدید آلخاندور ایناریتو بعد از نمایش در جشنواره فیلم ونیز، 22 دقیقه کوتاه تر شد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ورایتی، «باردو» تازه ترین فیلم آلخاندرو ایناریتو که از رقبای اسکار امسال است، با تدوین جدید ۲۲ دقیقه کوتاه تر شد.
هشتمین فیلم این فیلمساز مکزیکی که ۲ بار اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرده امسال برای نخستین بار در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و بعد از آن بلافاصله در تلوراید نیز اکران شد و بعد از آن ایناریتو باردیگر به تدوین آن پرداخت و مدت زمان فیلم را کم کرد و آنرا بدون محاسبه تیتراژ به ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه رساند.
ایناریتو اظهار داشت: نخستین باری که فیلمم را با ۲ هزار نفر دیگر در ونیز تماشا کردم فرصت خوبی بود تا آنرا ببینم و به چیزهایی توجه کنم که می تواند از کمی کوتاه شدن سود بیشتر ببرد.
همین طولانی بودن فیلم به یکی از عوامل انتقاد از آن بدل شده بود و منتقد ورایتی نوشته بود: فیلم پر از چیزهای خوب است اما سه ساعت طول می کشد و بیش از هر چیز پر از خودش است.
«باردو» با بازی دانیل خیمنز کاچو در نقش یک روزنامه نگار و مستندساز تحسین شده مکزیکی است که در میانه یک بحران وجودی به خانه اش بازمی گردد که موجب می شود هویت، روابط خانوادگی و گذشته اش را زیر سوال ببرد.
«باردو» نخستین فیلم ایناریتو بعد از «مرد پرنده ای» و «بازگشته از گور» است. وی ابتدا قرار بود کارگردانی سریالی تلویزیونی به نام «یک درصد» را انجام دهد اما احساس کرد از ساخت «بازگشته از گور» خسته است و این پروژه را به تعویق انداخت و بعد از مدتی کار روی «باردو» را آغاز کرد.
این فیلم بطور کامل در مکزیک فیلمبرداری و تولید شده است و نخستین پروژه این کارگردان بعد از نخستین فیلم بلندش «عشق سگی» در سال ۲۰۰۰ است که در مکزیک ایجاد می شود.
داریوش خنجی فیلمبردار نامزد اسکار فیلمبرداری «باردو» را انجام داده است.
این فیلم ۱۸ نوامبر در سینماها اکران می شود و بعد از آن از ۱۶ دسامبر بوسیله نتفلیکس در دسترس قرار می گیرد.


منبع:

1401/07/03
14:30:23
5.0 / 5
125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر