مدیرعامل زیباسازی شهر تهران خبر داد؛

پایتخت رنگ و بوی اربعین گرفت

پایتخت رنگ و بوی اربعین گرفت به گزارش کنکور هنر، اکران های فرهنگی با مبحث اربعین حسینی، برگزاری رادیو اربعین در میادین اصلی شهر، اهتزاز پرچم و نصب آثار حجمی همچون فعالیتهای سازمان زیباسازی شهر درایام اربعین حسینی است.به گزارش کنکور هنر به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا صیادی مدیرعامل این سازمان ضمن اشاره به برگزاری با شکوه مراسم اربعین امسال پس از ۲ سال، تصریح کرد: در روزهای اربعین حسینی، پایتخت با برنامه های گسترده در حوزه های مختلف شهری، رنگ و بوی اربعین خواهد گرفت.
وی با اشاره استقبال شهروندان از نخستین اکران هوشمند فرهنگی در پایتخت در روزهای محرم، خاطرنشان کرد: تابلوهای نوحه خوان یک تجربه موفق در استفاده از QR code برای اکران فرهنگی بوده که این مورد در روزهای اربعین هم تکرار می شود.
صیادی در رابطه با اکران فرهنگی اربعین حسینی اضافه کرد: در روزهای اربعین حسینی محور اکران ها با شعار «کربلا کربلا ما داریم می آییم» فضای خاطره انگیزی را بوجود آورده که با تصاویر مزین شده شهدا حال و هوای خاصی را در شهر به وجود می آورد.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران فعالیتهای حوزه حجم و نقاشی را با مبحث هنر عاشورایی در محرم سال جاری را یک حرکت نو و جریان ساز معرفی و اظهار داشت: تلفیق کالیگرافی و اثر حجمی تیغه های علم بازخورد مناسبی از جریان های هنری، صاحبنظران و عموم مردم به دنبال داشته که می تواند در رویدادهای آتی تکرار شود.
رضا صیادی ضمن اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران هم خاطرنشان کرد: در طول مسیر برگزاری این راهپیمایی، استقرار رادیو اربعین بعنوان یک اثر حجمی و صوتی در کنار نصب تیغه های علم کالیگرافی و اهتزار پرچم ها و اکران های فرهنگی، جلوه هنرهای شهری در راه این رویداد آئینی را به نمایش در می آورد.

1401/06/24
10:01:46
5.0 / 5
355
تگهای خبر: رادیو , ساز , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر