ساماندهی ۶۸ اردوگاه دانش آموزی

ساماندهی ۶۸ اردوگاه دانش آموزی به گزارش کنکور هنر، سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش از اجرای طرح تحولی اردوگاه های دانش آموزی آگاهی داد و اظهار داشت: در فاز نخست، 68 اردوگاه دانش آموزی ساماندهی می شوند و بنایی بر تعطیلی و یا ادغام اردوگاه ها در قالب طرح ساماندهی نداریم.


عباس مهاجر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برنامه وزارت آموزش وپرورش برای ساماندهی اردوگاه های دانش آموزی اظهار نمود: در همین زمینه اجرای طرح تحولی اردوگاه ها را مدنظر داریم و در فاز اول ۶۸ اردوگاه را برای این منظور انتخاب کردیم.
وی ادامه داد: در هفته پایانی مردادماه میزبان مدیران این ۶۸ اردوگاه هستیم و می خواهیم از ظرفیت سازمان های مردم نهاد که در زمینه اردو تجربیاتی دارند و همین طور بخش خصوصی که می توانند ورود کنند استفاده نمائیم. این ظرفیت ها را کنار همدیگر قرار می دهیم و طرح تحولی اردوگاه ها را اجرا می نماییم.
سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه از این ۶۸ اردوگاه، چهار اردوگاه کشوری و ۶۴ اردوگاه استانی هستند اظهار داشت: طراحی المان های گردشگریِ کوتاه مدت، المان های بازی و المان های هنری بطور جدی مدنظر است تا وقتی دانش آموزان وارد فضای اردوگاه می شوند بتوانند متناسب با ذائقه و علاقه خودشان یکی از فعالیت ها را انتخاب و از آن ظرفیت بهره گیرند.
مهاجر افزود: همچون محورهای پنج گانه طرح تحولی اردوگاه ها می توان به هوشمندسازی، منابع انسانی و تجهیزات اشاره نمود.
وی در پاسخ به این که آیا تعطیلی و ادغام برخی اردوگاه های دانش آموزی در قالب طرح ساماندهی در دستورکار قرار می گیرد؟ اظهار داشت: خیر، بنایی بر ادغام و تعطیلی اردوگاه ها نداریم. طرح تحولی بر استفاده از ظرفیت اردوگاه ها برای فعال کردن اردوهای دانش آموزی تاکید دارد. در حوزه استفاده از ظرفیت های اردوگاهی، غفلت شده است.
سرپرست اداره کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش وپرورش اضافه کرد: علاوه بر این، در حوزه نگه داشت اردوگاه ها نیز فعال شده ایم و معتقدیم باید بتوانیم اردوگاه ها را تقویت نماییم.
مهاجر در توضیح علت توقف فعالیت سامانه کنترل اردویی در هفته های گذشته نیز اظهار نمود: اطلاعات در سامانه درحال انتقال است و قطعی هایی داشتیم؛ به همین علت از همکاران خواستیم برای جلوگیری از قطعی و تعطیلی اردوها، اطلاعات را در منطقه و بصورت دستی ثبت کنند که اردوهای دانش آموزی تعطیل نشود. مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.



1401/05/23
15:34:37
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آموزش , اجرا , ساز , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر