کمبود معلم در مدارس شهرستانهای تهران باوجود افزایش جمعیت دانش آموزی

کمبود معلم در مدارس شهرستانهای تهران باوجود افزایش جمعیت دانش آموزی به گزارش کنکور هنر مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه سال جاری حتما کمبود نیروی معلم خواهیم داشت اظهار داشت: از سپردن حق التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش ها برای جبران کمبودها بهره می گیریم؛ وضعیت نیروی انسانی تا آخر مرداد تعیین تکلیف خواهد شد.


مسعود بهرامی در گفتگو با ایسنا، پیرامون آخرین اقدامات انجام شده جهت ساماندهی نیروی انسانی باتوجه به فرصت باقی مانده تا مهرماه و شروع سال تحصیلی اظهار نمود: نتایج نقل و انتقالات معلمان هفته گذشته اعلام گردید و با عنایت به این که سال جاری نقل و انتقالات برپایه شرایط سامانه انجام شد درحال پالایش هستیم تا وضعیت ورودی و خروجی های مان مشخص شود.
وی اضافه کرد: نقل و انتقالات یکی از مولفه های موثر در ساماندهی نیروی انسانی است.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران همینطور دومین مولفه، قطعی شدن وضعیت ورودی های ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یا همان آزمون استخدامی است که مصاحبه پذیرفته شدگان انجام شده و نتایج هم بزودی اعلام می شود.
بهرامی به وضعیت خروج نیرو و بازنشستگی فرهنگیان هم اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون حدود ۴۸۰۰ نفر از همکاران ما شرایط بازنشستگی دارند. درحال بررسی هستیم که چه تعداد متقاضی بازنشستگی و چه تعداد مایل به استمرار خدمت اند. در کنار این سه مولفه مهم، موارد دیگری چون مرخصی ها، وضعیت جذب سرباز معلم ها و مانند آن هم در ساماندهی نیروی انسانی اثرگذار می باشد.
وی افزود: البته فرآیند ساماندهی، متوقف نشده و ما این کار را از تیرماه آغاز کردیم. با مناطق ۲۱ گانه پیش نویس تفاهمنامه نیروی انسانی رد و بدل شده و حدودا مناطق تا حد زیادی می دانند که مقرر است چه اتفاقی بیفتد و درحال برنامه ریزی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه حتما کمبود نیرو خواهیم داشت اظهار داشت: از سپردن حق التدریس به همکاران موظفی، خرید خدمات آموزشی و سایر روش ها برای جبران کمبودها بهره می گیریم و وضعیت نیروی انسانی تا آخر مرداد تعیین تکلیف خواهد شد.
بهرامی عوامل موثر در بروز کمبود نیروی انسانی را برشمرد و اظهار نمود: به دلیل نزدیکی شهرستان های تهران به شهر تهران، تقاضا برای انتقال به شهر تهران بالاست. از طرفی با افزایش چشم گیر جمعیت دانش آموزی مواجهیم که یک علت آن مهاجرت های درون و برون استانی و دیگری به دلیل افزایش جمعیت اتباع است و در نهایت سال جاری با افزایش چشم گیر جمعیت دانش آموزی مواجهیم.
وی افزود: به همین جهت سال جاری حدود ۱۴۰۰ کلاس درس به شهرستان های استان تهران افزوده می شود. نگرانی برای نیروی انسانی به حق است اما در حال تلاشیم که در سال تحصیلی جدید گرفتار مشکل نشویم.
منبع:

1401/05/18
11:37:42
5.0 / 5
254
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر