زمان اعلام نتایج اولیه کنکور مشخص شد

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور مشخص شد به گزارش کنکور هنر معاون آزمون سازی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور 1401 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در هفته آتی آگاهی داد و اظهار داشت: تمامی تلاش ما این است که نتایج اولیه آزمون را هر چه زودتر بر روی سایت سازمان سنجش قرار دهیم.


دکتر حسن مروتی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ به فاصله دو روز بعد از اعلام نتایج اولیه می توانند انتخاب رشته خودرا شروع کنند.
مروتی اشاره کرد: بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ بازه زمانی مشخص یعنی حدود ۱۰ روز برای انتخاب رشته داوطلبان در رشته هایی که پذیرش برمبنای سوابق تحصیلی صورت می گیرد، را در نظر خواهیم گرفت و علاقه مندان می توانند در این رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: برنامه ما این است که ثبت نام داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با انتخاب رشته های با آزمون صورت بگیرد.
مروتی با تاکید بر این که ظرفیت پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها حدودا ۸۵ درصد است، اظهار نمود: نتایج پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها همزمان با نتایج کنکور در اواخر شهریور ماه بوسیله سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
وی اشاره کرد: نتایج همه آزمون های ملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، تعداد یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب گروههای مختلف آزمایشی طی چهار روز چهارشنبه ۸، پنج شنبه ۹، جمعه ۱۰ و شنبه ۱۱ تیرماه در ۱۷ حوزه آزمونی ۱۵ کشور خارجی رقابت کردند.
طور کلی تعداد داوطلبان زن در کنکور امسال ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر و تعداد داوطلبان مرد ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر بودند که بر این اساس ۶۱ درصد کنکوری های امسال را زنان و ۳۹ درصد را نیز مردان تشکیل دادند.

منبع:

1401/05/09
13:06:07
5.0 / 5
433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر