پذیرش ۸۵ درصدی دانشگاه ها با بهره گیری از سوابق تحصیلی دانش آموزان

پذیرش ۸۵ درصدی دانشگاه ها با بهره گیری از سوابق تحصیلی دانش آموزان رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از پذیرش 85 درصدی دانشگاه ها با بهره گیری از روش سوابق تحصیلی دانش آموزان آگاهی داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن زارعی در حاشیه نخستین جلسه تصمیم گیری قطب چهارم کشور که در کرمانشاه برگزار شد، اظهار نمود: مرکز سنجش کشور به عنوان محور فعالیت آموزش و پرورش تا سطح منطقه نفوذ پیدا کرده و طبق تصمیم گیری های انجام شده از طرف مرکز سنجش تقسیم بندی قطبی در سراسر کشور انجام شده است.
وی با اشاره به تقسیم بندی های قطبی مرکز سنجش در کشور، اضافه کرد: طبق این تقسیم بندی استانها در چند قطب تقسیم بندی شده اند و در هر قطب چند استان همجوار عضویت خواهند داشت و چنانچه مشکلی در نظام آموزش و پرورش رخ دهد با قطب های تشکیل شده مشورت و تصمیم گیری های لازم انجام می شود.
رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: در هریک از قطب های تشکیل شده محوریت های ویژه ای محول شده که در هر یک از موضوع ها بر حسب نیاز جلسه تصمیم گیری برگزار می گردد.
زارعی با اشاره به جلسه تشکیل شده در استان کرمانشاه و مسائل مربوط به قطب غربی کشور، اشاره کرد: محورهای مورد بررسی این قطب شامل آزمون های نمونه دولتی و بررسی و اصلاح مشکلات آن، برگزاری آزمون های سمپاد استعدادهای درخشان و طرح نظارت جامع است که طی جلسه امروز با مسئولان آموزشی ۶ استان عضو این قطب مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرند.
وی به شرایط مورد نیاز از طرف آموزش و پرورش برای حذف کنکور اشاره نمود و افزود: کنکور در شرایطی امکان حذف شدن دارد که آموزش و پرورش توان برگزاری آزمون های استاندارد مدرسه ای را داشته باشد و هم اکنون آموزش و پرورش این آمادگی را داشته و آزمون ها نیز تا حد زیادی به استانداردها نزدیک است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: طبق آمارهای دریافتی ۸۵ درصد پذیرش های آموزش عالی بوسیله سوابق تحصیلی بوده و تنها ۱۵ درصد پذیرش بوسیله کنکور انجام می شود که در همین راستا برای حذف کنکور، آموزش و پرورش آمادگی ایجاد شرایط مورد نیاز برای حذف کنکور را بطور کامل خواهد داشت.1401/04/18
08:35:42
5.0 / 5
236
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانشگاه , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر