تكریم و معارفه روسای علمی، كاربردی فرهنگ و هنر

وزیر ارشاد: كاهش تصدی گری دولت در موسسه كاربردی فرهنگ و هنر تداوم یابد

وزیر ارشاد: كاهش تصدی گری دولت در موسسه كاربردی فرهنگ و هنر تداوم یابد كنكور هنر: تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: رویكرد كاهش تصدی گری دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی در این دوره از مدیریت موسسه كاربردی فرهنگ و هنر (دوره مدیریتی كه امروز آخر یافت) رعایت شده است و در دوره جدید هم باید تداوم یابد.


به گزارش كنكور هنر به نقل از ایرنا، سیدعباس صالحی در آیین تكریم و معارفه روسای پیشین و جدید موسسه آموزش عالی علمی، كاربردی فرهنگ و هنر وابسته به وزارت ارشاد (در مجموعه دانشگاه علمی كاربردی ) كه عصر چهارشنبه برگزار شد، اضافه كرد: این موسسه با گستره ای كه از لحاظ تنوع مراكز دولتی و خصوصی در تهران و شهرستان ها دارد، ظرفیت و نقش قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هنر كشور ایفا می كند.
وی ادامه داد: این موسسه تنوع بسیاری در رشته های تحصیلی، مقاطع مختلف كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ارشد دارد كه یكی از پشتوانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش علمی و آموزشی به حساب می آید.
صالحی با اشاره به برخی اقدامات سال های اخیر این موسسه اضافه كرد: در این سال ها رویكردها و تحولات مناسب و خوبی در این موسسه صورت گرفته است.
وی ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های محمد سلطانی فر رئیس پیشین این موسسه اظهار داشت: قادر آشنا دارای شخصیت علمی و اخلاقی است و با خانواده وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و موسسه آموزش عالی علمی، كاربردی فرهنگ و هنر آشنایی دارد و این ها به پیشبرد و ارتقای اهداف این موسسه كمك می نماید.
صالحی ادامه داد: باید این موسسه را در مسیر تعامل بیشتر با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دهیم. نباید به صورت موازی كاری عمل نماییم بلكه باید نقطه اتصال و خط های ارتباطی این دو را بیش از گذشته افزایش دهیم.
وی با اشاره به اهمیت اشتغال زایی بخش فرهنگ و هنر اظهار داشت: توجه به این مورد در این موسسه ضروری می باشد. حوزه فرهنگ و هنر با سرمایه گذاری اندك می تواند كارآفرینی قابل توجه داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی ادامه داد: در حوزه نیاز سنجی رشته های آموزشی در موسسه آموزش عالی علمی، كاربردی فرهنگ و هنر اقدامات خوبی صورت گرفته است. این موسسه با عنایت به خصوصیت مهارت آفرینی اش نیاز به فهم و خلق رشته های تحصیلی دارد از این رو با این نگاه بایدحیطه های فرهنگ و هنر را رصد كند.
در ابتدای این آیین محمد سلطانی فر رئیس پیشین این موسسه گزارشی از مجموعه اقدامات دوران مسئولیت خود در بخش های مختلف آموزشی و اداری عرضه داد.
در بخش دیگری از این آیین، قادر آشنا رئیس موسسه آموزش عالی علمی، كاربردی فرهنگ و هنر اظهار داشت: تمام تلاشم بر این است كه تعامل و ارتباط میان موسسات و مراكز مختلف را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش دهم.
وی اضافه كرد: باید بتوانیم همه آموزش های وزارتخانه را زیر پوشش این موسسه قرار دهیم و تلاش می كنم ارتباط خوبی با استان ها برقرار شود.
بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بامداد امروز، وزیر در حكمی، قادر آشنا را بعنوان رئیس موسسه آموزش عالی علمی كاربردی فرهنگ و هنر این وزارتخانه منصوب نمود كه پیش از او محمد سلطانی فر این سمت را داشت.
فراهنگ**9246** 1823 خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهی


1396/10/22
01:33:45
5.0 / 5
5075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر