كوچكی نژاد:

قانون مجلس در مورد کنکور شفاف است

قانون مجلس در مورد کنکور شفاف است یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شورایعالی انقلاب فرهنگی حق قانون گذاری نداشته و مصوبه آن در مورد کنکور بر مغایر قانون مصوب مجلس است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، جبار کوچکی نژاد در جلسه علنی امروز ( چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۲ قانون آیین نامه داخلی مجلس، بیان نمود: این ماده از آیین نامه داخلی مجلس بر حفظ شان نمایندگان تاکید دارد. باید از حیثیت مجلس دفاع کرد. مجلس در زمینه کنکور قانون وضع کرده و شفاف است. صدها هزار داوطلب با مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی نگران شده اند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بر مبنای رهنمودهای حضرت امام و مقام معظم رهبری، شورایعالی انقلاب فرهنگی حق ورود در حوزه قانون گذاری را ندارند. به تازگی شورایعالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای داشته که روح و روان داوطلبان کنکور را به هم زده است. بر مبنای قانون مجلس دخالت یا اثر معدل دانش آموزان در کنکور شفاف است. برخی از دروس عمومی از جانب شورایعالی انقلاب فرهنگی در کنکور حذف گردیده است که کاملا مغایر قانون است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این صحیح نیست قانونی که در مجلس برای تصویب آن زمان صرف شده است از جانب شورای انقلاب فرهنگی باطل شود. نمایندگان یک طرح دو فوریتی آماده کرده اند و لازم است هرچه سریع تر در دستور کار مجلس قرار گیرد تا هزاران نفر از جوانان از نگرانی بیرون بروند.
علی نیکزاد که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر وی، بیان نمود: فصل الخطاب همه بحث ها قانون است. تفسیر قانون با مجلس است. رئیس کمیسیون آموزش جلسه اضطراری را برای رسیدگی به این مورد برگزار کند. آنچه مصوبه مجلس است باید ملاک عمل قرار گیرد.1401/02/21
20:12:02
5.0 / 5
60
تگهای خبر: آموزش , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر