وزیر آموزش و پرورش:

مدارس همه کشورها باز است، بچه های ما دارند جا می مانند

مدارس همه کشورها باز است، بچه های ما دارند جا می مانند کرمان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: مدارس همه کشورها باز است، بچه های ما دارند جا می مانند؛ نتایج امتحانات دی ماه فاجعه است و یادگیری مجازی تنها می تواند یادگیری مکمل باشد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا آیین کلنگ زنی اردوگاه دانش آموزی راهیان مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور انجام شد.
یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش در این آیین بیان کرد: این اردوگاه باید طوری باشد که کسی آمد حظ بصری را هم ببرد.
وی اضافه کرد: آن چه اردوگاه را اردوگاه می کند علاوه بر معماری کارهای تربیتی است که باید صورت گیرد.
نوری با اشاره به این که ساخت این اردوگاه پیشنهاد خوبی بود عنوان کرد: این اردوگاه از نظر معماری باید سازگار با معماری اینجا باشد، قسمتی از اعتبار پیش بینی شده، قسمتی از خیرین تامین شده و بخشی تزریق شده است.
وی افزود: امیدواریم در سال آینده این موقع از قسمتی از این پروژه بهره برداری شود. این امور ضروری اند و اگر این کار انجام نشود آموزش و پرورش در مدرسه می ماند ضمن این که ۱۰ تا ۲۰ درصد کارهای آموزش و پرورش باید بیرون از مدرسه باشد.
نوری اشاره کرد: کرمان بواسطه مزار شهید سلیمانی به یکی از مکان هایی که گردشگران در آن تردد بسیار دارند تبدیل گشته است.
وی تاکید کرد: امیدواریم این پروژه پایه گذاری برای جاهای دیگر هم باشد و این امکان پذیر است برای اینکه شهید سلیمانی شبکه ای جهانی ایجاد کردند.
نوری اشاره کرد: مدارس همه کشورها باز است، بچه های ما دارند جا می مانند؛ بچه ها را به مدرسه بفرستید ماسک بزنند و یاد می گیرند دستورالعمل ها را رعایت نمایند.
وی افزود: نتایج امتحانات دی ماه فاجعه است و یادگیری مجازی تنها می تواند یادگیری مکمل باشد؛ این بچه ها مقرر است آینده مملکت را بسازند؛ اگر به فضای مجازی عادت کنند کندن آنها از این فضا دشوار است. باز نبودن مدارس خسارت های سنگینی به ما زد؛ ما حتی از تولید ملی هم با این روند جا می مانیم.
استاندار کرمان نیز در این آیین بیان کرد: تشکر می نماییم از توجه ویژه وزیر آموزش و پرورش و رییس جمهور به استان کرمان و این نشان دهنده عزم دولت برای توجه به این استان است.
وی اضافه کرد: تأسیس این اردوگاه ها در مراکز سیاحتی و زیارتی حوزه در رابطه با کار و پیشینه آقای نوری است.
زینی وند افزود: ستان کرمان به سبب قرارگیری مزار شهید سلیمانی در این استان چشم انداز متفاوت تری نسبت به روند عادی را به ویژه در زمینه گردشگری دارد.
وی عنوان کرد: ما امسال جلوه هایی از پیاده روی اربعین حسینی را در سالگرد شهادت شهید سلیمانی در کرمان دیدیم؛ موکب ها، پذیرایی مردم کرمان و... هیچ هزینه ای برای ارگان های دولتی نداشت و با کمک های مردمی پیش رفت.
زینی وند اشاره کرد: پیش بینی می کنم که این استان در سال های آتی استان کرمان جزء استانهای بسیار مسافرخیز در نوروز و سالگرد سردار سلیمانی از سراسر جهان باشد و باید خودمان را برای ایجاد زیرساخت ها در این خصوص آماده نماییم.
وی ضمن تشکر از سپاه ثارالله کرمان اظهار داشت: بار اصلی این کارها بر دوش سپاه است و ۳۰۰۰ سهمیه راهیان نور برای استان ابلاغ گردیده است اما ظرفیت کم است.
زینی وند افزود: این مکان با دید گردشگری مذهبی و فرهنگی باید درست شود؛ یک موزه یادگاری شهید سلیمانی در این مکان داریم که می تواند یک اردوگاه بی نظیر جذاب و جهانی باشد.
وی اضافه کرد: این اردوگاه نیاز به بودجه ملی دارد که پیش بینی شده است، استان نیز تمام قد در کنار این پروژه است و می خواهیم این مساله لنگ هزینه نماند.
زینی وند تاکید کرد: این نقطه باید از جذاب ترین نقاط گردشگری شود؛ قنات ملک هم آماده شده و بلافاصله پس از تعطیلات روستای قنات ملک بعنوان یک روستای گردشگری جذاب طراحی می شود.
در ادامه حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی، امام جمعه کرمان بیان کرد: ما در کشور اردوگاه های مختلفی داریم که دارای امکانات مناسبی هستند.
وی اضافه کرد: این اردوگاه حتما باید همه ظرفیت هایی که در اردوگاه های دیگر موجود هست را داشته باشد.
امام جمعه کرمان افزود: این اردوگاه فقط برای استراحت دانش آموزان نیست بلکه باید به کانون تبیین مکتب شهید سلیمانی شود برای اینکه ما حتی با میهمانان خارجی در این دیار مواجه هستیم.
همچنین رضا رضایی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این آیین ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش برای سومین سفر به کرمان بیان کرد: ارزش این زمین به سبب جاده ای که راه اندازی شد بسیار بالا رفت و افراد بسیاری خواهان آن بودند.
وی اضافه کرد: یکی از کمبودهای کرمان این اردوگاه بود برای اینکه مزار شهید سلیمانی بعنوان محور مقاومت در این شهر است.
رضایی افزود: این مساله بعد از بررسی های اولیه در شورای آموزش و پرورش مطرح و از مصوبات این شورا قرار گرفت بدین سبب اردوگاهی به مساحت ۳۰ هکتار در این مکان ایجاد می شود.
وی افزود: در مسافرت قبلی وزیر این نکته عنوان شد که در اول سال ۱۴۰۱ و سالروز تولد شهید سلیمانی این اردوگاه کلنگ بخورد.
رضایی ابراز کرد: همین طور در این مکان مقرر است دانشگاه فرهنگیان به مساحت ۴۵ هکتار ساخته شود که زیرساخت این اردوگاه برای آن هم استفاده می شود.
وی با اعلان اینکه ۲۳۲ شهید معلم در استان کرمان داریم اظهار داشت: ۱۹۰۰ شهید دانش آموزی داریم که باید تمثال آنها و معلمان شهید به زیبایی جانمایی شود.
شایان ذکر است این اردوگاه در ابتدای جاده آرامستان جدید روبه روی هنرستان رضوان واقع شده است.
گفتنی است تفاهم نامه ای برای ساخت این اردوگاه میان سپاه ثارالله کرمان، وزارت آموزش و پرورش و استانداری کرمان بسته شد.
منبع:

1401/01/02
19:03:49
5.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر