کنکور الکترونیکی چگونه برگزار می شود؟

کنکور الکترونیکی چگونه برگزار می شود؟ به گزارش کنکور هنر رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور الکترونیکی تا سال ۱۴۰۳ اطلاع داد و اظهار داشت: از این زمان دیگر هیچ کاغذی بین داوطلب و سازمان سنجش تبادل نمی گردد یعنی برای هر داوطلب یک مانیتور و یک صفحه هوشمند طراحی می شود که آزمون خویش را برگزار کند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، دکتر پورعباس ضمن بیان این مطلب در آخرین اظهارنظر خود تاکید کرد؛ کنکور سراسری تا سال ۱۴۰۳ به صورت الکترونیکی و هوشمند برگزار می شود.
وی در این حوزه توضیح داد: در دوره قبلی مسئولیت من در سازمان سنجش تمامی مراحل آزمون های سراسری همچون ثبت نام، صدور کارت ورود به جلسه، انتخاب رشته و اعلام نتایج همه به شکل الکترونیکی و غیر کاغذی شد و تنها دفترچه سئوالات و پاسخنامه داوطلبان در جلسه آزمون به شکل کاغذی باقی مانده است که این فرآیند هم تا سال ۱۴۰۳ الکترونیکی خواهد شد.
پورعباس تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۳ دیگر هیچ کاغذی بین داوطلب و سازمان سنجش تبادل نمی گردد یعنی برای هر داوطلب یک مانیتور و یک صفحه هوشمند طراحی می شود که آزمون خویش را برگزار کند، همینطور تلاش می شود از ظرفیت گوشیهای تلفن همراه متصل به اینترنت، تحت شرایطی برای برگزاری آزمون استفاده گردد.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: ثبت نام مجدد آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ برای جاماندگان این آزمون و همینطور ویرایش اطلاعات افرادی که در مهلت های تعیین شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده بودند، انجام شد و تعداد ۱۲ هزار و ۵۷۴ داوطلب در مرحله جدید ثبت نام کردند و در مجموع بیشتر از یک میلیون و پانصد هزار داوطلب برای پنج گروه آزمایشی نام نویسی کرده اند.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در ایام ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و نتایج آن هم همانند سنوات گذشته (به جز سال ۱۳۹۹ که به علت کرونا زمان اعلام نتایج با تغییراتی همراه بود) اواسط مردادماه سال آینده اعلام می شود.
انتخاب رشته داوطلبان بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ شروع می شود و برای داوطلبان بورسیه و داوطلبان دارای شرایط خاص در انتهای مردادماه انجام می شود و نتایج آن هم پیش از مهرماه و اوایل دهه سوم شهریورماه از راه سایت سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آغاز سال تحصیلی جدید وارد دانشگاه ها شوند.
سازمان سنجش آموزش کشور همینطور تاکید کرده است که تغییراتی در سهمیه های داوطلبان در کنکور سال ۱۴۰۱ ایجاد نمی شود؛ چون که هنوز مصوبه ای در این حوزه ابلاغ نشده است.
همچنین با بیان این سازمان، یکی از تغییرات کنکور ۱۴۰۱ این است که پاسخ نامه ها حداقل ۷۰ تا ۸۰ دقیقه در اختیار داوطلب قرار داشته باشند و پس از اتمام کار داوطلب با پاسخ نامه اول، پاسخ نامه بعدی به داوطلب داده شود که این تصمیم امنیت آزمون را به شدت تقویت می کند. به تبع تغییر دفترچه ها در آزمون ۱۴۰۱، تعداد سئوالات آزمون هم تغییر خواهد نمود و امکان دارد تعداد پنج یا شش سوال کمتر از گذشته باشد اما در عین حال محتوایی کردن سئوالات مدنظر سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد.




منبع:

1400/12/15
10:09:03
5.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر