پرداخت وام شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد

پرداخت وام شهریه به دانشجویان دانشگاه آزاد به گزارش كنكور هنر مدیركل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در نیمسال اول تحصیلی 97-96 مبلغ 13 میلیارد و 500 میلیون تومان از جانب وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به دانشگاه آزاد تخصیص داده شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، فرزاد ناظمی اضافه كرد: برای اولین بار در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی 100 درصد این مبلغ با انحراف مثبت توسط دانشگاه جذب شد و با مدیریت خوب در سطح واحدهای دانشگاه به منظور پرداخت تسهیلات به دانشجویان توزیع شد.
وی تصریح كرد: البته در این فرآیند، واحدهایی كه دارای مشكل مالی بودند از مبلغ بیشتری بهره مند شدند این امر به منظور پشتیبانی از دانشجویان آن واحدها صورت گرفت.
ناظمی با اشاره به آمار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی كه در ترم اول از وام شهریه بهره برده اند، اظهار داشت: طبق آمارهای موجود به صورت میانگین 13 هزار و 500 نفر از كل دانشجویان در دانشگاه آزاد از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی با اشاره به اینكه برنامه ریزی های لازم برای پرداخت وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارتخانه های علوم و بهداشت به دانشجویان دانشگاه آزاد در نیمسال دوم 97-96 انجام شده است، اظهار داشت: اطلاعات تكمیلی راجع به نحوه ثبت نام برای این تسهیلات در آینده نزیك در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
مدیركل امور مالی، تسهیلات اعتباری و صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به سقف وام های قابل پرداخت به دانشجویان برحسب مقاطع تحصیلی اشاره و خاطرنشان كرد: دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی تا سقف 15 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی، دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد 30 میلیون ریال برای سه ترم تحصیلی و دانشجویان مقطع دكتری 100 میلیون ریال برای چهار ترم تحصیلی می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با كارمزد 4درصد سالیانه استفاده كنند.
اكنون نزدیك به یك میلیون و 350 هزار دانشجو در مقاطع مختلف كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری در حدود 350 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.


 

1396/10/16
22:57:11
5.0 / 5
5125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر