استفاده از پیام رسانهای غیربومی توسط مدارس، تخلف است

استفاده از پیام رسانهای غیربومی توسط مدارس، تخلف است رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزات آموزش و پرورش اظهار داشت: میزان حضور دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد، مستندی بر مرجعیت این پلت فرم است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علی باقرزاده طی نشست مجازی معاونان وزیر با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و رؤسای ادارات آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، به تشریح فعالیتهای صورت گرفته درمورد «بازگشایی مدارس»، «آغاز سال جدید تحصیلی» و «از سرگیری آموزش های حضوری» پرداخت و اظهار نمود: باید مدیران مدارس دولتی و غیردولتی اطلاعات معلمان و دانش آموزان را بر روی «سامانه سیدا» ثبت کنند تا این افراد بتوانند با انتقال اطلاعات به شبکه شاد، در پلت فرم شاد، احراز هویت شوند.
وی ادامه داد: مدلی که سال جاری در ساماندهی کلاس های درس پیگیری و اجرا می نماییم با سنوات گذشته بسیار متفاوت می باشد و از راه سامانه یکپارچه دانش آموزی دنبال می شود، به صورتی که امکان ایجاد کلاس، برای دانش آموزان و حتی معلمانی که نام آنها در سامانه یکپارچه ثبت نشده اند، وجود ندارد. بنابراین از مدیران تقاضا می شود جهت استفاده از شاد، این فرآیند را طی کنند تا احراز هویت معلم و دانش آموز به درستی صورت گیرد.
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزات آموزش و پرورش اظهار داشت: حدود ۱۳ میلیون و ۴۱۶ هزار دانش آموز در فرایند کلاس بندی شبکه شاد قرار گرفته اند که انتظار داریم مدیران مدارس، هر چه سریع تر دانش آموزان ثبت نام شده را در کلاس ها توزیع کنند و از مدیران مناطق و کارشناسان تقاضا داریم که با جدیت این مورد را پیگیری نمایند. درصورتیکه مدارس بسیاری را داریم که ۱۰۰ درصد جامعه دانش آموزان مدرسه، در شاد فعالیت می نمایند.
باقرزاده ضمن اشاره به اینکه طبق رصد «سامانه صدور گزارش های مدیریتی»، هنوز اطلاعات بعضی از مدارس استانی در شبکه شاد وارد نشده است، اضافه کرد: طبق فرمایش رئیس جمهور «شبکه شاد بعنوان بخشی از آموزش و مرجع اصلی آموزش مجازی در کشور است»، ازاین رو لازم است اطلاعات تمام همکاران و دانش آموزان بر روی آن ثبت گردد.
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی وزات آموزش و پرورش افزود: میزان حضور دانش آموزان و معلمان در شبکه شاد، می تواند مستندی بر مرجعیت این پلت فرم باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه سامانه مورد استفاده در مدارس باید در درجه اول نظارت پذیر باشد، اظهار داشت: مدیران مدارس مناطق و استان ها آگاه باشند که استفاده از رسانه ها و پیام رسان های غیربومی تخلف و غیرقانونی می باشد و اغلب اتفاقاتی که در بستر مجازی گزارش شده در ارتباط با کارگروه هایی است که روی شبکه های پیام رسان های خارجی کار می کنند.1400/07/19
11:05:03
5.0 / 5
92
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر