آخرین وضعیت اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای به معلمان

آخرین وضعیت اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای به معلمان به گزارش کنکور هنر دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به این که آئین نامه اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده اما هنوز شیوه نامه اجرایی آن به تصویب نرسیده است اظهار داشت: برخورداری از صلاحیت حرفه ای یکی از عوامل رتبه بندی معلمان است.


محمود امانی طهرانی در گفت و گو با ایسنا، درباره اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان اظهار نمود: اصل موضوع یعنی این که معلمان باید گواهینامه صلاحیت حرفه ای داشته باشند در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده و قطعیت دارد.
وی ادامه داد: این مساله که برخورداری از صلاحیت حرفه ای یکی از عوامل رتبه بندی معلمان است نیز درست است، اما هنوز شیوه نامه اجرائی آن نهایی نشده است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به این که قاعدتا باید شیوه نامه اجرائی اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان تدوین شود و به رتبه بندی مرتبط شده و به اجرا دربیاید اظهار داشت: امید است با مصوبات مربوطه، طی یک بازه زمانی چهارساله شاهد ارتقای کیفی نظام نگهداشت معلمان باشیم.
بگفته وی این بخشنامه در امتداد اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، زیرنظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی و برمبنای تبصره ۵ ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی تربیتی» مصوب جلسه۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شده است. وزارت آموزش و پرورش موظف است تمام منابع انسانی مورد نیاز خود در مشاغل آموزشی تربیتی را بعد از حصول اطمینان از دریافت گواهینامه صلاحیت معلمی برمبنای مفاد این بخشنامه به کار گیرد.
امانی طهرانی قبل از این اعلام نموده بود که برمبنای یکی از مواد این بخشنامه، برای ارائه خدمات آموزشی تربیتی حضوری و غیرحضوری در مدارس، مراکز و مؤسسات آموزشی تربیتی، شامل دولتی و غیر دولتی و ارائه خدمات آموزشی خصوصی، علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، مشروط به داشتن گواهینامه صلاحیت معلمی است. تمامی مشاغل آموزشی تربیتی شامل معلم، مدیر، معاون، هنرآموز، استادکار، مربی امورتربیتی، مشاور، مراقب سلامت(مربی بهداشت) در قالب نظام سنجش صلاحیت های حرفه ای، مشمول این بخشنامه هستند.
همین طور برمبنای مفاد این بخشنامه، پذیرفته شدگان که از مسیرهای مختلف جذب می شوند و شاغلین، موظف اند در پروسه ارزشیابی صلاحیت معلمی شرکت کرده و برابر مقررات، گواهینامه صلاحیت معلمی جهت ورود و استمرار خدمت در آموزش و پرورش را دریافت نمایند.
منبع:

1400/07/17
11:51:44
5.0 / 5
145
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر