نسخه جدید شاد رونمایی شد

ابلاغ برنامه درسی متناسب با شرایط جدید به مدارس

ابلاغ برنامه درسی متناسب با شرایط جدید به مدارس کنکور هنر: سرپرست وزارت آموزش و پرورش از نسخه جدید شبکه شاد رونمایی و جزییات بازگشایی مدارس در ابتدای مهر را اعلام نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی در مراسم رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد اظهار نمود: شاد با تغییرات و طراحی جدید امروز رونمایی می شود و حاصل یک تجربه دو ساله است.
وی ادامه داد: آنچه امروز اتفاق می افتد یک بخش از آموزش است، مدرسه تلویزیونی هم شروع به کار خواهدنمود. ما سال تحصیلی را در شبکه شاد از روز اول مهر شروع و زمینه بازگشایی حضوری را نیز به تدریج فراهم می نماییم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه از معلمان، مدیران و مجموعه همراه اول قدردانی می کنم اظهار داشت: شاد بستری است که تمام کارهای آموزش و پرورش را در زمینه فضای مجازی پشتیبانی می کند. امسال اتفاق بزرگی افتاد و در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی چارچوب کارهای آموزشی در بستر شبکه شاد مصوب شد.
کاظمی افزود: شعار امسال ما استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت است و برنامه ریزی های وسیعی پیرامون آن انجام شده است. سه راهبرد برای استمرار آموزش طراحی شده که مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد از این جمله است. شبکه شاد قابلیت ها و ظرفیت هایی که امروز در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار داده ما را به هدف ارتقای کیفیت نیز نزدیک می کند.
وی با اعلان اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت است و به همین علت اعلام کردیم سال تحصیلی را با شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی شروع خواهیم کرد اظهار نمود: الگوی بازگشایی تدریجی مطابق با سیاست ستادملی کرونا را نیز به مدارس ابلاغ کردیم و مدارس آماده می شوند تا کم کم زمینه حضور دانش آموزان را مهیا کنند.
وی افزود: چند اتفاق بزرگ نیز رقم خورده است؛ واکسیناسیون معلمان حدودا تمام شده و در ایام پایانی و همین طور واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس در حال انجام می باشد. واکسیناسیون دانش آموزان نیز بتازگی شروع شده و واکسیناسیون والدین برحسب شرط سنی در حال انجام می باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه یک سرانه بهداشتی همین روزها به حساب مدارس واریز خواهد شد اظهار داشت: استانداردهای بهداشتی تدوین و به مدارس ابلاغ گردیده است. اینها همه کمک می نماید تا فضای امن برای تامین سلامت دانش آموزان فراهم نماییم.
وی ادامه داد: قسمتی از لطمه ها متوجه افت کیفیت آموزشی بود که در نمرات نیز مشهود است. برای تحقق ارتقای کیفیت، همکاران ما در زمینه های آموزشی با آماده سازی بهترین استودیوهای تولید محتوا، متناسب با زیست بوم جدید و روش تدریس استاندارد محتواهایی را ساخته اند که در اختیار همه معلمان قرار خواهد گرفت. برنامه درسی متناسب با شرایط جدید نیز تهیه و به مدارس ابلاغ گردیده است.
کاظمی با اشاره به این که امروز نسخه جدید پلت فرم شاد نیز رونمایی می شود که ما را به هدف افزایش کیفیت نزدیک می کند اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین تغییرات، ارتقای زیرساخت های شاد است. داشبوردهای مدیریتی به وجود آمده که امکان نظارت دقیق تری را فراهم می آورد. اضافه شدن مکالمات گروهی و ارتباطات صوتی ظرفیت جدید دیگری است که تعامل معلم و دانش آموز را بهبود می دهد.
وی اضافه کرد: افزوده شدن مرورگر شاد نیز در دسترسی امن دانش آموزان به فضاهای علمی کمک می نماید. بهبود عملکرد حضور و غیاب دانش آموزان، برگزاری آزمون ها با استانداردهای بالاتر نیز از قابلیت های جدید شاد است. مرکز مانیتورینگ شاد در شرکت همراه اول نیز به وجود آمده که نظارت لحظه ای بر شبکه دارد و سرعت رفع مشکلات را بالا می برد.
منبع:

1400/06/30
17:47:51
5.0 / 5
221
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تلویزیون , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر