مروری بر وضعیت فعلی آموزش در جهان

مروری بر وضعیت فعلی آموزش در جهان به گزارش کنکور هنر ۱۹ به صورت کلی جامعه آموزشی کشورها در وضعیتی اضطراری قرار گرفت و نظام های آموزشی در مقابل سناریویی پیشبینی نشده و بی سابقه قرار گرفتند و برای اولین بار همه کشور ها چه فقیر و چه غنی و چه توسعه یافته و چه در حال توسعه با مشکلی واحد روبرو شدند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا و بنا بر گزارش انتشار یافته از جانب مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش، آموزش بیشتر از 1.5 میلیارد یادگیرنده در ۱۹۲ کشور تحت تاثیر این بحران قرار گرفت. به عبارتی آموزش حدود ۹۰ درصد از کل یادگیرندگان دنیا تحت تاثیر قرار گرفت و در فروردین سال ۹۹ بالاترین میزان اثرگذاری بحران بر آموزش جهان را شاهد بودیم. اما رفته رفته با تلاش کشورها و از سرگیری آموزش ها به شیوه های مختلف، این آمار تغییراتی داشت. هم اکنون (۲۳ شهریور ۱۴۰۰) وضعیت آموزش یادگیرندگان جهان در چهار گروه قابل بررسی است:
مدارسی که کاملاً بازهستند و در نتیجه تحت تاثیر بحران شیوع بیماری نیستند
مدارسی که در تعطیلات بین ترم ها و پایه ها هستند و ازاین رو تعطیلی فعلی آنها ناشی از شیوع بیماری نیست (تعدادی از یادگیرندگان درحال سپری کردن کردن تعطیلات بین ترم ها و پایه ها هستند و کلا آموزش ها به حالت تعلیق درآمده اند مثل تعطیلات تابستان در ایران)
مدارسِ تعطیلِ ناشی از شیوع کووید-۱۹
مدارسی که نیمه باز هستند
ازاین رو مدارس گروه ۱ و ۲ حالت عادی را طی می کنند و تحت تاثیر بیماری نیستند اما گروه ۳ و ۴ تحت تاثیر بحران شیوع بیماری قرار دارند.
بر مبنای پایگاه داده های مرکز آمار یونسکو از تعداد 900 میلیون و 341 هزار و 872 یادگیرنده که از پیش دبستانی تا دانشگاه به صورت ملی ثبت نام کرده اند (یعنی این تعداد بر مبنای وضعیت ثبت نامشان می بایستی در کلاس های درس حاضر باشند) 142 میلیون و 943 هزار و 743 یادگیرنده تحت تاثیر قرار گرفتند و به علت شیوع بیماری مدارس برای آنها بسته است. این تعداد ۲/۸ % از کل یادگیرندگان ثبت نام شده در ۱۹ کشور را شامل می شود. همینطور 757 میلیون و 938 هزار و 129 یادگیرنده یا آموزش ترکیبی می بینند(هم حضوری هم آنلاین) یا برخی مناطق کشور باز و برخی بسته است و یا برخی پایه ها حضوری در کلاس درس حاضر هستند.
منبع:

1400/06/28
20:44:08
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر