تا آن زمان که مدارس از نظر بهداشتی مهیا نشوند، کلاس حضوری نداریم

تا آن زمان که مدارس از نظر بهداشتی مهیا نشوند، کلاس حضوری نداریم به گزارش کنکور هنر معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تعطیلی مدارس سبب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکلها شروع نماییم.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، شاپور محمدزاده در این زمینه اظهار نمود: باید تلاش نماییم شروع سال تحصیلی توام با آرامش و نشاط و با حفظ سلامت دانش آموزان باشد.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تعطیلی مدارس سبب افت تحصیلی، افسردگی و کم تحرکی دانش آموزان شده و باید کلاس های حضوری را به تدریج و با رعایت پروتکلها شروع نماییم.
وی ادامه داد: پس از دو سال تعطیلی اوردن دانش آموزان به مدرسه خیلی دشوار است و در کنار تامین مقدمات در مدارس و رعایت فاصله گذاری و رعایت پروتکلهای بهداشتی و واکسیناسیون کامل باید اقناع سازی والدین هم بخوبی صورت گیرد.
محمدزاده اشاره کرد: تعطیلی دو ساله مدارس خیلی از دستاوردهای آموزشی کشور را هدر داد و شاهد کاهش شدید افت تحصیلی، کم تحرکی و چاقی و افسردگی دانش آموزان، اختلالات رفتاری، کاهش شادابی و نشاط کودکان خود بودیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: پس از هر بحرانی باید آخرین مکانی که تعطیل می شود مدارس و نخستین جایی که باز می شود نیز مدرسه باشد و ما از تعطیلی کلاسها در این ایام به شدت لطمه دیده ایم.
وی ادامه داد: به سبب تعطیلی مدارس، دانش آموزان ما روزانه ۵۰ هزار گام کمتر برداشته اند و چاق شده اند و ما باید مدارس را باز نماییم تا یادگیری اجتماعی و عاطفی در مدارس باردیگر شکل گرفته و مورد توجه قرار گیرد.
رییس سازمان نهضت سواد آموزی افزود: بهترین سیستم آموزش فقط حضوری است و هیچ روشی نمی تواند جایگزین آن شود و ما هم اصرار داریم در صورت ایجاد شرایط بهداشتی مناسب حتما مدارس بازگشایی شده و کلاس ها حضوری باشد.
وی اظهار داشت: تعطیلی مدارس و حضور کودکان در خانه برای والدین شاغل هم مشکل ساز شده و باید نتایج ناشی از این وضعیت را بتوانیم برطرف نماییم.
محمدزاده اظهار نمود: شعار امسال وزارتخانه شروع سال تحصیلی آرام، تدریجی، باشکوه و بدون دغدغه است و ما هم باید کمک نماییم نگرانی خانواده ها دراین زمینه برطرف شود.
وی بیان کرد: مدارس ۱۸۰کشور جهان باز شده و در ۳۰ کشور تعطیلست و بر اثر کرونا یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون دانش آموز تحت تاثیر شرایط قرار گرفتند و ۲۴ میلیون نفر از تحصیل بازماندند.
معاون وزیر اظهار داشت: امسال تلاش می نماییم چند صدایی درباب بازگشایی مدارس را به یک صدایی تبدیل نموده و تصمیم واحدی بگیریم تا مردم نگران نشوند.
وی اظهار نمود: برای سال تحصیلی امسال سه مسیر تعریف کرده ایم که روش اول مدرسه تلویزیونی است که جبرانی خواهد بود و هر جا کلاس حضوری و اینترنت نباشد استفاده خواهد شد.
معاون وزیر اشاره کرد: مسیر دوم درفضای مجازی و شبکه شاد و مسیر سوم آموزش حضوری در مناطق و مدارس کم جمعیت است.
وی اظهار داشت: در مدارسی که جمعیت کمی دارد به شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از تهویه هوا و سه نوبت ضد عفونی مدارس در روز می توانیم کلاس حضوری داشته باشیم.
محمدزاده بیان کرد: باید در این راستان هم خانواده ها و هم رسانه ها اقناع شوند تا برای کالاس های حضوری دانش آموزان بستر روحی و روانی کار هم مهیا شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی؛ رییس سازمان نهضت سوادآموزی کشور یادآورشد: تا آن زمان که واکسیناسیون کامل نشده و دانش آموزان و والدین، معلمان، رانندگان سرویس ها و سرایداران ایمن نشوند و مدارس از نظر بهداشتی مهیا نشود کلاس ها را بطور کامل حضوری نخواهیم کرد.
منبع:

1400/06/24
21:03:55
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تلویزیون , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر