زنگ سال تحصیلی سوم مهر با حضور رییس جمهور نواخته می شود

زنگ سال تحصیلی سوم مهر با حضور رییس جمهور نواخته می شود به گزارش کنکور هنر سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: نقطه عزیمت هر جامعه برای دستیابی به اهداف و آرمان های ترسیم شده، نظام آموزش و پرورش آن کشور است و آینده نظام جمهوری اسلامی ایران در دستان شما دانش آموزان است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی با حضور در سومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی که در سالن اجتماعات ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، اظهار نمود: حضور مدیران در سومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی، نشان دهنده جایگاه این تشکل در نظام تعلیم و تربیت است.
کاظمی با اشاره به بازگشایی مدارس در شروع ماه مهر، اشاره کرد: همزمانی «سومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی» با شروع سال تحصیلی و از سرگیری آموزش های حضوری مدارس، نشان دهنده ماموریت مشترک تشکل ها و نظام تعلیم و تربیت است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمام امید نظام به دانش آموزان بوده و آینده کشور در دستان آن هاست، اظهار داشت: نقطه عزیمت هر نظامی برای دستیابی به آرمان های ترسیم شده، نظام آموزش و پرورش است. قطار توسعه پایدار هر کشوری از ایستگاه «تعلیم و تربیت» می گذرد و کم توجهی به «نظام تعلیم و تربیت» به همان میزان، لطمه به جامعه خواهد رساند.
وی ادامه داد: دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در تمامی ساحت های «تعلیم و تربیت» و نقشی که نظام آموزش و پرورش در تربیت دارد در بالاترین رتبه قرار دارد و لازم است مورد توجه قرار گیرد.
کاظمی اشاره کرد: برای تحقق سند تحول بنیادین و آرمان های آن که رسیدن به قرب الهی و «حیات طیبه» است، ضروری است؛ تعلیم و تربیت تمام ساحتی در دستور کار ما باشد؛ ما نیاز به انسان های متعادل و متوازن در تمام ساحت های تربیتی داریم و راهکارهای سندتحول بنیادین، مسیر راه را برای رسیدن به دانش آموزان تراز سند، برای ما فراهم نموده است.
وی اظهار داشت: «تربیت» از دیدگاه سندتحول بنیادین، تغییر، تکمیل و تعالی فرد می باشد. «تربیت» یعنی یک رفتار در فرد نهادینه و پایدار شود، که این سختی کار حوزه تعلیم و تربیت، نشان میدهد. مسیری که سند برای ما مشخص کرده، این است که در کنار تمرکز بر دانش و آگاهی افراد باید موقعیت های رشد دهنده تربیتی را فراهم نماییم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: تشکل های دانش آموزی به مفهوم وسیع خود، بالاترین فرصت تربیتی را برای دانش آموزان فراهم می کنند و بهترین، مؤثرترین و نزدیک ترین راه، برای دستیابی به اهداف سندتحول بنیادین و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان هستند. برای اینکه تشکل های دانش آموزی فرصت های مختلفی برای نقش پذیری دانش آموزان در وضعیت مختلف مهیا می کنند. بهترین راه رسیدن به سند از مسیر تشکل های دانش آموزی می گذرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی افزود: ما قدر این فرصت را می دانیم در بین تشکل های دانش آموزی، «اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان» به لحاظ سبقه انقلابی و جهادی که در طول تاریخ دارد برای حفظ آرمان ها و ارزش های فرهنگی، انقلابی و توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و استکبار ستیزی در خط مقدم قرار دارد که در عرصه های مختلف میدان داری می کند و پیشتاز است.
کاظمی با اشاره به حضور مؤثر تشکل ها در عرصه های فرهنگی، تاکید کرد: تشکل های دانش آموزی در کشور پیشتازند؛ ما تشکل ها و به ویژه اتحادیه انجمن های اسلامی را یکی از شرکای خود در مدارس می دانیم و هر گونه حمایتی که مقدور است، انجام خواهیم داد.
وی اشاره کرد: بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی از مهم ترین هدف و رویکرد ما در مهرماه امسال است که باتوجه به شرایط به وجود آمده در جهان، دانش آموزان و کودکان، بواسطه دوری از تعلیم و تربیت لطمه های جدی دیده اند. افت کیفیت آموزشی، مهارت های اجتماعی و لطمه هایی که نمی توان منکر آن شد؛ محرومیت بیش از یک و نیم میلیارد دانش آموز از فضای مدرسه با شیوع ویروس کرونا و لطمه هایی که ایجاد کرده است سبب شده تا ضرورت بازگشایی مدارس در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته و ما زمینه حضور کم دغدغه و تدریجی دانش آموزان در مدارس را برنامه ریزی کردیم.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر سخنان ریاست جمهور در خصوص ضرورت بازگشایی مدارس و قراردادن آن در دستور کار وزارت آموزش و پرورش، اشاره کرد: اهتمام داریم با حمایت معلمان و خانواده ها مهر را با کم ترین دغدغه، آرام، تدریجی و با شکوه تر از سالهای قبل شروع نماییم و در روز شنبه، سوم مهرماه زنگ شروع سال تحصیلی را با حضور رئیس محترم جمهور به صدا درآوریم.
وی ادامه داد: از اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و دیگر تشکل ها، انتظار دارم در عرصه بازگشایی و اقناع سازی دانش آموزان و خانواده ها در ارتباط با حضور در مدرسه، با رعایت سلامت دانش آموزان و حفظ فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی، تدابیر لازم را بکار گیرند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش مؤثر تشکل ها در بازگشایی مدارس، اظهار داشت: واکسیناسیون معلمان تا اختتام شهریور ماه، کامل می شود. در بازگشایی مدارس، تشکل ها به ویژه اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، می توانند نقش مؤثری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و اقناع سازی افکار عمومی و خانواده ها و کاهش دغدغه های اولیا، جهت حضور دانش آموزان در مدارس داشته باشند.
کاظمی در آخر اظهار داشت: ما، مدیران کل استان و دیگر همکاران ذی ربط، تمام حمایت هایی که در وسع و توان داریم را از مجموع تشکل های انقلابی و اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، دریغ نخواهیم کرد.
منبع:

1400/06/23
10:53:11
5.0 / 5
400
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , رمان , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر