بازگشایی آرام و تدریجی مدارس

بازگشایی آرام و تدریجی مدارس سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس و آغاز آموزش ها از اول مهرماه به صورت ترکیب مجازی و حضوری سخن گفت.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا کاظمی درباره شروع سال تحصیلی و عرضه آموزش ها از اول مهرماه ​گفت: آموزش دانش آموزان سال جاری به صورت تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری خواهد بود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: بیشتر از ۱۰۰ هزار کلاس زیر ۱۵ دانش آموز داریم و ۵۰ درصد مدارس ما هم کمتر از ۷۵ دانش آموز دارند که این مدارس و این کلاس ها می تواند به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردد.
وی تاکید کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا کلیات این طرح را تصویب کرده و مقرر است تفاهمنامه ای بین کمیته های ستاد کرونا و آموزش و پرورش تنظیم شود تا استانداردهای لازم بهداشتی تدوین و تا آخر هفته به مدارس ابلاغ شود.
کاظمی تصریح کرد: در آموزش مجازی تاکید ما استفاده مدارس از شبکه آموزش دانش آموزی یا همان شاد است، اما مدارس می توانند به نسبت فعالیتهای خود از سامانه های دیگر آموزشی هم استفاده کنند. درحال توسعه و رفع اشکالات شاد هستیم تا بتوانیم با یک مدیریت یکپارچه بهترین بستر آموزش مجازی را برای دانش آموزان ایجاد نماییم.


افزایش روزهای ثبت نام مدارس از ۲ به ۵ روز در هفته

سامانه پادا گرفتار اشکالات فنی است
سرپرست وزارت آموزش و پرورش به ثبت نام دانش آموزان در مدارس اشاره نمود و اظهار داشت: روزهای ثبت نام را از دو به پنج روز در هفته افزایش داده ایم تا ثبت نام دانش آموزان با سرعت بیشتری صورت گیرد.
کاظمی ادامه داد​: هیچ دانش آموزی سال جاری بدون مدرسه و کلاس درس نخواهد بود و اگر اسم دانش آموز در سامانه پادا ثبت نشود این به معنای ثبت نام دانش آموز نیست. سامانه پادا گرفتار اشکالات فنی است که باید هرچه سریعتر برطرف شود همینطور مشکل خرید کتاب های درسی دانش آموزان که به علت اشکال سامانه پادا بوجود آمده است هم مرتفع خواهد شد.


اتمام واکسیناسیون معلمان تا آخر شهریور

پرداخت سرانه بهداشتی به مدارس پیش از مهرماه

وی اضافه کرد: مدرسه تلویزیونی هم سال جاری با پوشش نزدیک به صد درصدی آموزش های لازم را از راه شبکه های مختلف سیما به همه دانش آموزان عرضه خواهد نمود و در این حوزه صدا و سیما، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. واکسیناسیون معلمان در حال انجام می باشد و تا آخر شهریور به پایان خواهد رسید همینطور به مدارس پیش از شروع سال تحصیلی سرانه بهداشتی تعلق خواهد گرفت.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: پیگیری مطالبات فرهنگیان، اولویت دوم است و پرداخت فوق العاده ویژه، پاداش بازنشستگان و رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار دارد.
وی از تدوین برنامه ۶۰ روزه مبتنی بر شاخصهای سیاست های کلان کشور، سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب اطلاع داد و اضافه کرد: تدوین این برنامه ها در جلسه امروز شورای معاونین آموزش و پرورش بحث و بررسی خواهد شد.


بازگشایی آرام و تدریجی مدارس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، کاظمی خاطرنشان کرد: ​ بازگشایی مدارس سال جاری با یازده برنامه اجرا می گردد و اولویت ما این است که مدارس را به صورت آرام و تدریجی بازگشایی و با کمترین دغدغه و به صورت مطمئن و باکیفیت به کار خود ادامه دهند.
منبع:

1400/06/07
23:36:08
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تلویزیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر