تداوم کلاس های جبرانی تابستانه برای دبستانی ها

تداوم کلاس های جبرانی تابستانه برای دبستانی ها به گزارش کنکور هنر معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به تداوم دوره های آموزشی جبرانی برای تمام دانش آموزان ابتدایی در فرصت تابستان اظهار داشت: عمده برنامه های تدارک دیده شده برای تابستان، دارای رویکرد مهارتی هستند.


رضوان حکیم زاده در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: برای فرصت تابستان، چند برنامه ترتیب داده شد. همچون اینکه دانش آموزان نیازمند تلاش بیشتر و قابل قبول را در همه پایه ها درگیر برنامه های تابستان کردیم.
وی اضافه کرد: برای دوه اول ابتدایی دو درس و برای دوره دوم ابتدایی سه درس مشمول برنامه های جبرانی تابستان شدند. البته همه دانش آموزان ابتدایی مشمول برنامه جبرانی تابستان شدند و منحصر به کلاس اول و دوم نبود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به برنامه هایی که در مدرسه تلویزیونی ایران تدارک دیده شده بود اظهار داشت: خوشبختانه این برنامه ها هم درحال پیگیری و پخش هستند. برای پیش دبستانی ها هم با عنایت به لزوم تداوم یادگیری برنامه هایی را درنظر گرفتیم که در شبکه شاد عرضه می شود.
حکیم زاده افزود: برنامه های تابستانی متنوع دیگری هم از جانب معاونت پرورشی برای دانش آموزان عرضه می شود. ما چندان با پیک موافق نیستیم و حتی پیک نوروزی را حذف کردیم، چونکه تاثیرگذاری چندانی ندارند. حتی در برنامه مدرسه تلویزیونی ایران هم برنامه هایی که پخش می شوند عموما با رویکرد مهارتی هستند و معتقدم باید ظرفیت دانش آموزان را هم در نظر بگیریم.
وی اضافه کرد: برخی استانها هم جشنواره ها و برنامه های مختلف و متنوعی برگزار می کنند که جشنواره شوق مهارت در استان لرستان از این جمله است. ترجیح ما این است که برنامه ها در تابستان، برانگیزاننده باشد و بچه ها با اختیار و داوطلبانه در آنها شرکت نمایند.
منبع:

1400/06/04
12:57:53
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر