پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای فوق العاده ویژه معلمان

پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای فوق العاده ویژه معلمان به گزارش کنکور هنر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش از پیگیری جدی برای حل مغایرت های قانونی اجرای «فوق العاده ویژه معلمان» اطلاع داد.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علی الهیار ترکمن در اینباره اظهار نمود: با عنایت به مغایرت های قانونی موجود در اجرای مجوز صادره ار سوی سازمان برنامه و بودجه، درمورد اعمال «فوق العاده ویژه معلمان»، پیگیری های مجدانه ای برای رفع موانع اجرایی این مصوبه از جانب وزیر در حال انجام می باشد.

الهیار ترکمن اضافه کرد: بر مبنای مجوز صادره از جانب سازمان برنامه و بودجه، مقرر شده بود تا فوق العاده ویژه مبحث بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، برای مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ۲۱ تا ۲۷ درصد تعیین و اعمال شود اما در مجوز مذکور به مصوبه دولت در سال ۱۳۹۳ اشاره شده بود که برپایه آن، سقف فوق العاده ویژه ۲۱ درصدی تعیین شده بود ولی به علت آن که در سال ۹۳ مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، از امتیاز مذکور برخوردار نشده بودند و این افزایش از سال ۱۳۹۹ برای معلمان برقرار شده بود، قابلیت اجرایی نداشت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع افزود: چون سازمان برنامه و بودجه نمی توانست رأساً سقف مصوبه دولت (۲۱درصد) را در این خصوص افزایش دهد، عملاً مجوز مذکور قابلیت اجرا نداشت. بنابراین مبحث با رایزنی ها و پیگیری های مجدانه وزیر مجدداً مورد بررسی قرار گرفت و با حضور مراجع حقوقی (رئیس امور تلفیق و رئیس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه و کارشناسان حقوقی آن مرجع حقوقی) پیش نویس جدیدی جهت عرضه به سازمان برنامه و بودجه تنظیم شد.

الهیار خاطرنشان کرد: با توجه به ایجاد زیر ساخت های نرم افزاری و تهیه نگارش حقوق از جانب کارشناسان امور اداری، بمحض اصلاح مصوبه از جانب سازمان برنامه و بودجه، این مصوبه به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ و در کمتر از سه روز احکام مربوط صادر و افزایش حاصل با حقوق مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش وی اظهار داشت: فرهنگیان اطمینان داشته باشند وزارت آموزش و پرورش مجدّانه و تا حصول نتیجه، مبحث را پیگیری می کند و نتایج آنرا بزودی به اطلاع همکاران خواهد رساند.
1400/05/09
21:33:05
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آموزش , اجرا , خدمات , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر