ضرورت آمادگی برای برگزاری حضوری كلاسهای درس از آذرماه در صورت كاهش كرونا

ضرورت آمادگی برای برگزاری حضوری كلاسهای درس از آذرماه در صورت كاهش كرونا به گزارش کنکور هنر رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: احتمال می رود که کرونا و صدمه های ناشی از آن تا آذر ماه کاهش پیدا کند، ازاین رو باید برای کلاس های حضوری آماده شد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا منادی، در سی و پنجمین اجلاس سراسری مدیران و رؤسای آموزش و پرورش که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران با حضور وزیر، معاونان و مدیران حوزه ستادی و همینطور مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و روسای بیشتر از ۷۲۶منطقه آموزش و پرورش و شورای معاونان ادارات کل استان ها به صورت مجازی و در بستر شاد درحال برگزاری است، اظهار نمود: اقدام مهمی که در شورایعالی آموزش و پرورش و سیاست گذاری شروع شد و منجر به تأسیس «سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک» شد. بازگشت کودکان از بدو تولد تا شش ساله، بسته علمی آموزش و پرورش کشور را تکمیل می کند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری تعطیلی مدارس در دوران کرونا اظهار داشت: از آموزش حضوری محروم هستیم، اما آموزش و پرورش بلافاصله بعد از تعطیلی مدارس، شبکه شاد را تأسیس کرد، از این وزارت خانه و همراه اول برای همکاری با «شبکه شاد» تشکر می نماییم. احتمال می رود که کرونا و صدمه های ناشی از آن تا آذر ماه کاهش پیدا کند، ازاین رو باید برای کلاس های حضوری آماده شد.
وی یادآورشد: همینطور باید کاری بزرگ برای بازماندگان از تحصیل صورت گیرد، باید گروه هایی متشکل از کارشناسان برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل، تشکیل گردد تا وضعیت این دانش آموزان ترمیم شود و در فضای آموزشی قرارگیرند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری زحمات معلمان در دوران کرونا اضافه کرد: تدریس مجازی دشوارتر از آموزش حضوری است، ازاین رو معلمان زحمات بسیاری برای پیشگیری از عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان کشیدند.
منادی نتایج مثبت شرکتهای دانش بنیان را ثمره نیروهای فارغ التحصیل از آموزش و پرورش و آموزش عالی دانست و اظهار داشت: هم اکنون ۶ هزار شرکت دانش بنیان وجود دارد که بیشتر از ۲ هزار میلیارد فروش داشتند، این فروش نتیجه زحمات نیروهایی است که از آموزش و پرورش فارغ التحصیل شدند.
وی افزود: آموزش و پرورش ظرفیت تأسیس شرکتهای دانش بنیان بسیاری را دارد، معلمان می توانند هر کدام یک شرکت دانش بنیان فعال داشته باشند که علاوه بر نقش معلمی در این شرکت ها هم نقش آفرین باشند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به جایگاه معلمان در آبادانی کشور اشاره نمود و اظهار نمود: برای تلاش مضاعف معلمان باید توجه ویژه ای به این افراد داشت، بدین منظور لایحه رتبه بندی تقدیم مجلس شد.
منادی اضافه کرد: رتبه بندی معلمان از سال ۹۰ پیگیری شده است، تا در نهایت با همت کمیسیون مجلس و تلاش آقای حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش این لایحه از هیات دولت به مجلس رسید و موضوعات خیلی از این لایحه فوریت داشت.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان با رای ۹۵درصدی خود به مقام معلم رای دادند، اظهار داشت: این لایحه در ابتدا لایحه قدرتمندی نبود، اما مجلس روی موضوعات آن کار کرده است، در مرحله اول بحث جایگاه معلم مانند، عناوین دانش یار و استادیار معلم پیشنهاد شد که در مجلس رای آورد و در مرحله بعد حقوق متناظر با ۸۰ درصد حقوق اساتید وزارت علوم و برپایه برنامه پنج ساله مصوب شد.
منادی با اشاره به اینکه هدف اول رتبه بندی معلمان کیفیت بخشی است، اظهار داشت: درابتدا جایگاه علمی معلمان باید مشخص شود، سپس هدف بعدی تأمین معیشت است که باید مورد توجه قرار گیرد. خبرهای خوشی از رتبه بندی می آید.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره کنکور اظهار داشت: کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای دارد، در مجلس هم برای کنکور قانون داریم و این مصوبه با برخی قوانین مغایرت دارد.
منادی افزود: آموزش و پرورش مخالف کنکور است، چونکه با کنکور تحول و محتوا نادیده گرفته می شود، این مورد باید غربالگری شود، باید کاری نماییم همه کنکور ندهند و ملاک معدل جهت شرکت در کنکور را برای دانش آموزان قرار دهیم، با این شرط در کنکور به جای یک میلیون و ۴۰۰هزار نفر، ۲۰۰هزار نفر شرکت کننده خواهیم داشت.
وی یادآورشد: ساماندهی نیروی انسانی ۸۰هزار نفر با کمک وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت تا در دانشگاه فرهنگیان پرورش یابند البته این دانشگاه باید تقویت شود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در بودجه سال جاری برای مدرسه سازی ۱۰ هزار میلیارد بودجه مختص کرده است.
منبع:

1400/05/07
21:29:40
5.0 / 5
510
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانشگاه , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر