محرومیت یك سوم دانش آموزان جهان از خدمات آموزش الكترونیكی

محرومیت یك سوم دانش آموزان جهان از خدمات آموزش الكترونیكی به گزارش کنکور هنر صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام نمود: یک سوم از کودکان سنین مدرسه در جهان از خدمات آموزش الکترونیکی محروم هستند.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، یونیسف روز گذشته (سه شنبه) در گزارشی اعلام نمود: یادگیری ازراه دور برای حداقل یک سوم از کودکان سنین مدرسه در جهان قابل دسترس نیست که قسمتی از آن به سبب تعطیلی خیلی از کلاس های درس است.
"جیمز الدر" سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد اظهار داشت: نبود دسترسی به خدمات آموزش الکترونیکی باعث شده میلیون ها کودک در بحبوحه تعطیلی مدارس به سبب همه گیری کووید ۱۹ از کسب علم محروم شوند.
بگفته سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، برآوردها حاکی از آنست که تنها در منطقه شرق آسیا و پاسیفیک بیش از ۸۰ میلیون کودک از خدمات آموزش الکترونیکی محروم هستند.
وی ادامه داد: همین طور کمتر از نیمی از یک درصد کودکان در اوگاندا و سودان جنوبی به اینترنت خانگی دسترسی دارند و مدارس در این دو کشور به ترتیب ۳۰۶ و ۲۳۱ روز تعطیل بوده است. همین طور در کنار آموزش، کودکان "ایمنی، دوستان و مواد خوراکی" در محیط مدرسه را از دست داده که این فاکتورها به نوبه خود با "اضطراب، خشونت و حاملگی در سنین نوجوانی" جایگزین شده است.
الدر گفت: بیش از ۶۰۰ کودک در کشورهایی که حالا در دوره تعطیلات تحصیلی نیستند هنوز تحت تاثیر تعطیلی مدارس قرار دارند. در آسیا و پاسیفیک حدودا در نیمی از کشورها، مدارس در دوران همه گیری بیش از ۲۰۰ روز تعطیل بوده اند.
به گزارش کنکور هنر به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، سخنگوی یونیسف به نقل از سازمان ملل تخمین زده است که ۴۰ درصد از کودکان سنین مدرسه در شرق و جنوب آفریقا هم اکنون از کسب علم محروم هستند که با تشدید اخیر همه گیری کرونا و موارد مبتلاشدن وضعیت بدتر شده است.
منبع:

1400/05/06
22:54:23
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر