الزام یا اختیار دانش آموزان از اول مهر برای حضور در مدرسه منوط به تصمیم ستاد ملی كرونا

الزام یا اختیار دانش آموزان از اول مهر برای حضور در مدرسه منوط به تصمیم ستاد ملی كرونا به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا حضور دانش آموزان از اول مهر در مدارس الزامی است؟ اظهار نمود: باید ستاد ملی کرونا در این زمینه تصمیم بگیرد البته مطالعات گسترده جهانی و تجربه غالب کشورها حاکی از آنست که مخاطره ای متوجه دانش آموزان نیست اما دور بودن از مدرسه مخاطرات قطعی دارد. همه تلاش ها در جهت آموزش با کیفیت است.به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم افتتاحیه سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه باهنر انجام شد درباره روند بازگشایی مدارس اظهار داشت: لازم است تمهیدات بیشتری بیندیشیم و نیروی انسانی را برای کار موثرتر تجهیز و سناریوهای مختلف را مرور نماییم.

وی اضافه کرد: بازگشایی مدارس، همزمان با تغییر دولت می باشد و نگرانیم که تغییر دولت به شروع سال تحصیلی لطمه بزند. یک هدف از برگزاری این اجلاس همین است. تغییر دولت یک نقطه عطفی است. طی سالهای قبل تلاش هایی کرده و اقداماتی را انجام داده ایم و می خواهیم مجموعه اقدامات را مرتب و یافته ها را دسته بندی نماییم تا برای شروعی دیگر آماده شویم. یک سال تحصیلی تمام شده و سال جدیدی مقرر است، شروع شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که حدودا ۳۰ درصد از مدارس جمعیت کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند و به شرط رعایت فاصله اجتماعی بدون مشکل می توانند سال تحصیلی را حضوری شروع کنند، اظهار داشت: برخی مدارس در شهرها تراکم بالاتری دارد و اگر ملزم به رعایت فاصله اجتماعی باشیم، دانش آموزان را در طول هفته تقسیم می نماییم. سال قبل هم تجربه کسب کرده ایم و دستورالعمل مقامات بهداشتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: واکسیناسیون معلمان و رانندگان سرویس مدارس نیز در دستورکار است. مقرر است واکسیناسیون معلمان از روز عید سعید غدیر شروع شود و برای رانندگان سرویس هم بمحض کلاس بندی و مشخص شدن مسیر تردد دانش آموزان، پیش از شروع سال تحصیلی واکسیناسیون صورت خواهد گرفت.

حاجی میرزایی اضافه کرد: به جهت این که با اضافه کردن معلمان غیردولتی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار پرسنل فرهنگیان داریم، هماهنگی هایی شده تا این امر پیش از اختتام مرداد صورت گیرد.

وی درباره چگونگی ثبت نام و اقدام برای واکسیناسیون اظهار داشت: چون مسئولیت انجام این کار برعهده وزارت بهداشت است، فردا دکتر رئیسی - سخنگوی ستاد ملی کرونا - در اجلاس شرکت و کیفیت و نحوه اجرا را بیان می کند البته تلاش می شود پیش از شروع سال تحصیلی صورت گیرد.

حاجی میرزایی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا حضور دانش آموزان از اول مهر در مدارس الزامی است؟ اظهار نمود: باید ستاد ملی کرونا در این زمینه تصمیم بگیرد البته مطالعات گسترده جهانی و تجربه غالب کشورها حاکی از آنست که مخاطره ای متوجه دانش آموزان نیست اما دور بودن از مدرسه مخاطرات قطعی دارد. همه تلاش ها در جهت آموزش با کیفیت است.

وزیر آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت نیروی انسانی اظهار داشت: تعهد کرده بودیم پیش از اختتام دولت تمام کسانی که پیش از ۹۲ به کار گرفته شده بودند، تعیین تکلیف شوند که همه تکلیفشان روشن شده است و آخرین گروه در آزمون شرکت کردند و به دانشگاه فرهنگیان می روند تا آموزش های لازم را طی کنند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر بوسیله تبدیل وضعیت همین طور ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را در سال قبل جذب کردیم و پیش بینی ما این است که طی چند سال آینده به تدریج به آرامشی در زمینه نیروی انسانی دست خواهیم یافت.

وی اضافه کرد: دوره های آموزشی دانشگاه فرهنگیان یکساله است چون تعدادی از پذیرفته شدگان از قبل هم با ما همکاری می کنند و بنا بر ادامه همکاری است و وقتی یک پودمان را طی می کنند، در کنار استمرار آموزش در مهرماه در مدارس به کار گرفته خواهند شد. پیش بینی می نماییم که ۵۰ هزار نفر از مهرماه بصورت رسمی با ما همکاری کنند و مابقی هم که بصورت حق التدریس با ما کار می کردند، حق التدریس شان قطع نخواهد شد.

حاجی میرزایی با اعلان اینکه ۲۹۰ هزار نیرو مورد نیاز آموزش و پرورش است که به طرق مختلف تامین می شود، اظهار داشت: جذب بوسیله ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان در قانون پیش بینی شده است اما اگر منحصرا بخواهیم مسیر کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان را طی نماییم، چهار سال طول می کشد تا دانش آموختگان وارد سیستم شوند اما بوسیله ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر پذیرش می شوند، یک سال آموزش می بینند و وارد سیستم می شوند که آن هم از مسیر دانشگاه فرهنگیان انجام می شود.

منبع:

1400/05/06
09:35:52
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر