در گزارش كنكور هنر مطرح شد؛

تئاتر مولوی همچنان تعطیلست

تئاتر مولوی همچنان تعطیلست کنکور هنر: مدیر مرکز تئاتر مولوی اعلام نمود میزبانی از نمایش ها در این مرکز منوط به بهبود شرایط کرونائی و صدور مجوزهای لازم از طرف دانشگاه تهران است و فقط کارهای مجازی تئاتر مولوی انجام می شود.امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره وضعیت از سرگیری کارهای اجرائی این مرکز و میزبانی از اجراهای نمایشی، به خبرنگار مهر اظهار داشت: ما در مرکز تئاتر مولوی و قبل از قرمز شدن شرایط کرونائی شهر تهران و قبل از این که کارهای تئاتری برمبنای اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا معلق شود، برنامه ریزی های لازم برای جدول اجرائی فصل تابستان مرکز را انجام داده بودیم و گروه های نمایشی مشخص و درحال تمرین و آماده سازی آثارشان برای اجرای عمومی بودند.
وی تصریح کرد: ما در حوزه فعالیت قائل به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیماتی هستیم که از طرف مدیران دانشگاه تهران گرفتن می شود. تا شرایط کرونائی بهبود پیدا کند و همین طور مجوزهای لازم برای از سرگیری فعالیت ها از دانشگاه تهران گرفتن شود، کارهای پژوهشی و آموزشی مرکز تئاتر مولوی را در بستر فضای مجازی انجام می دهیم.
حریری با اعلان اینکه مرکز تئاتر مولوی قائل به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است، اظهار نمود: به شخصه معتقدم سالن هایی نظیر مرکز تئاتر مولوی از مجموعه های کم خطر هستند و فعالیتشان طی دوران کرونائی، خطری به لحاظ مبتلاشدن و سرایت ویروس برای مخاطبان و گروه های تئاتری ایجاد نکرده اند.
مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره برنامه ریزی برای جبران قسمتی از ضرر مالی گروه های دانشجویی که قرار بود آثارشان را در سالن های این مرکز روی صحنه ببرند، تاکید کرد: این که گروه ها نمی توانند زمانبندی درستی برای اجرای آثارشان داشته باشند مسأله ای است که در روزهای کرونائی گریبان گروه ها را گرفته و آنها هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ معنوی متضرر می شود. هم ما و هم نهادهای حمایتی باید تا جایی که می توانیم جبران قسمتی از این ضرر را پوشش دهیم.
وی با اعلان اینکه اهتمام بر این است که با جذب پشتیبانی از دانشگاه هایی که مقرر است تولیدات شان روی صحنه بروند و همین طور جذب پشتیبانی از اداره کل فرهنگی وزارت علوم از گروه های دانشجویی حمایت مالی شود، اضافه کرد: انتظار می رود شورای ساخت و حمایت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نگاه ویژه تری در حمایت مالی از گروه های تئاتر دانشجویی داشته باشد.
حریری در انتهای سخنان خود اشاره کرد: ما اهتمام می نماییم به لحاظ برنامه ریزی نیز با افزودن تعداد اجراهای عمومی نیز فرصت جبران قسمتی از ضرر مالی وارد شده به گروه ها را فراهم نماییم. بدین جهت پس از شروع مجدد کارهای صحنه ای مرکز تئاتر مولوی، برای هر گروه حدود ۳۰ تا ۳۵ اجرای عمومی در نظر خواهیم گرفت که در گذشته تعداد اجراها ۱۸ تا ۲۰ بوده است.


منبع:

1400/05/04
21:08:46
5.0 / 5
320
تگهای خبر: آموزش , اجرا , پژوهش , تئاتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر