شروع تست جهش تحصیلی از این هفته بعلاوه جزییات و شرایط ثبت نام

شروع تست جهش تحصیلی از این هفته بعلاوه جزییات و شرایط ثبت نام معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی جزییات و شرایط شرکت در تست و امتحانات جهش تحصیلی را اعلام نمود.


محمدحسن عظیم عراقی در گفت و گو با ایسنا، در این زمینه اظهار نمود: ثبت نام جهت شرکت در تست جهش تحصیلی از ۲۶ تیر ماه شروع شده و تا ۲۶ مرداد ادامه دارد.
وی ادامه داد: جهش تحصیلی از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم امکان پذیر است. شرط شرکت در تست جهش تحصیلی این است که دانش آموز در کارنامه ارزشیابی توصیفی اش، در همه دروس خود در سالهای قبل، «خیلی خوب» را کسب کرده باشد.
معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره نحوه دریافت نوبت انجام تست اظهار داشت: مدیران مدارس ابتدایی دارای داوطلب جهش تحصیلی با رعایت ضوابط و مقررات بوسیله سامانه سیدا نسبت به ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی و عملکرد درسی دانش آموزان و نوبت گیری جهت انجام مراحل ارزیابی هوش اقدام و آنان را به پایگاه های تخصصی ارجاع می کنند.
عظیم عراقی افزود: دانش آموز متقاضی تست هوش را در پایگاه تخصصی انجام می دهد و اگر قبول شد در امتحانات شهریور ماه درسی که قصد جهش از آنرا دارد شرکت می کند. بعنوان مثال اگر فردی بخواهد از کلاس سوم به پنجم برود، پس از انجام کارهای اولیه، تست هوش می دهد و پس از قبولی، شهریور ماه در امتحانات پایه چهارم شرکت می کند و اگر در آن هم نمره قبولی کسب نمود به کلاس پنجم می رود.
به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، هر ساله آزمون هوش و سنجش دانش آموزان داوطلب جهش تحصیلی در دوره ابتدایی برگزار می شود؛ جهش تحصیلی به این معنا است که دانش آموز دو پایه تحصیلی را در یک سال طی نماید. برمبنای دستورالعمل ابلاغی سنجش سلامت سال ۱۴۰۰، مدارک لازم جهت ارزیابی شامل اصل شناسنامه دانش آموز به همراه پرینت برگه نوبت گیری جهش و الصاق و عکس نو آموز و ممهور به مهر آموزشگاه است.
همین طور ارزیابی دانش آموزان متقاضی جهش از پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم، چهارم به ششم و جهش برای دومین بار با رعایت شرایط و سایر مقررات مربوطه، در استان انجام می پذیرد. دانش آموزانی که در سالهای قبل متقاضی جهش تحصیلی بوده و حداقل امتیاز لازم را کسب کرده اند در صورت تقاضای مجدد می توانند با پرداخت وجه نسبت به نوبت گیری و ارجاع به پایگاه های تخصصی اقدام نمایند.1400/04/30
11:53:46
5.0 / 5
217
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر