دبیر جشنواره با كنكور هنر مطرح كرد؛

سیاست بین الملل فجر ۴۰ توجه به تئاتر ملل است

سیاست بین الملل فجر ۴۰ توجه به تئاتر ملل است کنکور هنر: دبیر چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با اشاره به این که سیاست بخش بین الملل این دوره از جشنواره توجه به تئاتر ملل است از شروع رایزنی و گفتگو با کمپانی های مطرح تئاتری دنیا آگاهی داد.حسین مسافرآستانه دبیر چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر درباره فراخوان این دوره از جشنواره به خبرنگار مهر اظهار داشت: بیشتر بخش های فراخوان جشنواره اعلام شده و بخش های کمی نظیر بخش عکس و پوستر باقیمانده که پس از تأیید شورای سیاستگذاری جشنواره فراخوان این بخش ها نیز اعلام می شوند.
وی درباره تغییراتی که در فراخوان جشنواره چهلم نسبت به دوره سی و نهم، توضیح داد: برخی بخش های غیر ضروری که در دوره گذشته ظرفیت محدودی داشتند نظیر بخش «تئاتر فیزیکال» حذف و به بخش «دیگرگونه های اجرا» منتقل شد.
مسافرآستانه درباره وضعیت و سیاست مدنظر درباره بخش بین الملل جشنواره چهلم با توجه به این که دوره سی و نهم جشنواره نیز بدون بخش بین الملل و بصورت داخلی برگزار شد، تاکید کرد: سیاست ما در بخش بین الملل چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر «تئاتر ملل» است. کوشش برای رایزنی با کشورهای مختلف خصوصاً کمپانی های تئاتری مطرح دنیا شروع شده تا به ۲ صورت حضور فیزیکی و اجرای کار یا حضور مجازی و پخش آثار مطرح آنها میزبان شأن باشیم.
دبیر چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تصریح کرد: بیشتر گروه ها و کمپانی های بین المللی تئاتر طی ۲ سال قبل تولید جدیدی نداشتند بدین جهت درحال رایزنی هستیم آن هایی که تولید جدید دارند و اثرشان با شرایط فرهنگی ما تطبیق دارد، در جشنواره حضور پیدا کنند و آن هایی که اثر جدید ندارند فیلم تولیدات و آثار مطرح گذشته خودرا برای پخش بوسیله فضای مجازی در اختیار جشنواره قرار دهند.
وی در انتهای سخنان خود با اعلان اینکه در درجه اول با گروه ها و کمپانی های مطرحی که در دوره های گذشته جشنواره حضور داشتند و با شرایط جشنواره آشنا هستند رایزنی ها را انجام داده ایم، اظهار داشت: در بخش بین الملل جشنواره چهلم، توجه به کشورهای منطقه، همسایه ایران و آن هایی که در زمینه ایران بزرگ فرهنگ مشترک با ایران دارند شده و رایزنی ها با آنها نیز در دست انجام است که یا بصورت حضوری و یا مجازی آثارشان را در چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نمایش دهند.


منبع:

1400/04/29
12:31:13
5.0 / 5
285
تگهای خبر: اجرا , پوستر , تئاتر , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر