دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به زیر 3 سال رسید

دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به زیر 3 سال رسید به گزارش کنکور هنر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: دوره ساخت پروژه های عمرانی از شروع تا آخر برای مدرسه سازی حدود ۹ سال بود که حالا میانگین طول دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به سه سال کاهش یافته است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی مهر در مراسم افتتاح متمرکز ۲۸ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در نیشابور اظهار داشت: ۶۰۰ پروژه فعال مدرسه سازی در خراسان رضوی عدد بزرگی است و در حقیقت موضوع مشارکت در مدرسه سازی و خیرین مدرسه ساز از همین استان و مشهد مقدس آغاز شد که در بیش از ۲۰ سال فعالیت این مجمع بیش از ۵۰ درصد پروژه های مدرسه سازی توسط این عزیزان به راه افتاده است.
وی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ سهم دولت در تکمیل پروژه های مشارکتی مدرسه سازی ۱۷۰ میلیارد تومان عنوان شده بود که فقط ۱۵ درصد آن تخصیص یافت. در سال ۱۳۹۶ که مسئولیت این مجموعه را بر عهده گرفتم عدد مصوب ۲۰۰ میلیارد تومان و تخصیص آن صفر بود که موجبات گلایه مندی خیرین مدرسه ساز را فراهم نموده بود اما از سال ۱۳۹۶ با همکاری بین وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه طی ۳ ماه آخر سال بودجه کامل تخصیص یافت.
رخشانی مهر اضافه کرد: این رقم در سال ۱۳۹۷ به ۴۶۵ میلیارد تومان رسید و همان سال تخصیص ۱۱۰ درصدی این ردیف را گرفتیم؛ در سال ۱۳۹۸ این عدد را به ۸۷۰ میلیارد تومان رساندیم که کامل تخصیص یافت و در سال ۱۳۹۹ این ردیف به دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسید و تخصیص کامل را نیز گرفتیم و برای سال ۱۴۰۰ نیز همین رقم تکرار شد که در سه ماه اول سال آنرا کامل دریافت کردیم.
وی افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تا سال ۱۴۰۰ حدود ۶ هزار میلیارد تومان با خیرین مشارکت داشته است و این سبب شده امروز شاهد همراهی خوب و مشتاقانه خیرین در امر مدرسه سازی باشیم.
رخشانی مهر با اشاره به این که میانگین دوره ساخت پروژه های عمرانی از شروع تا اختتام حدود ۱۱ سال است، اشاره کرد: این دوره برای مدرسه سازی متوسط حدود ۹ سال بود که روند طولانی تکمیل پروژه های نیمه تمام که فراوان هم بودند، سبب گلایه مندی همکاران، مردم و خیرین شده بود و با وجود مطلوبیت کلنگ زنی پروژه های کوچک و جدید در میان مدیران به سراغ کلنگ زنی های جدید نرفتیم و پروژه های نیمه تمام که اغلب از سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ شروع شده بود را به انتها رساندیم و میانگین طول دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به سه سال کم شد.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: از مدارس فرسوده کشور سه بار در سالهای ۱۳۸۲، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۹ آمار گرفتیم که در سالهای ۱۳۸۲ و ۱۳۹۵ به ترتیب ۸۵ و ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی بود، اما در سال ۱۳۹۹ این عدد به ۱۹.۵ درصد کاهش پیدا کرد که سهم مدارس تخریبی از آن ۷ درصد است.
رخشانی مهر همین طور به موضوع مدارس بزرگ مقیاس اشاره و اشاره کرد: سال قبل ۱۰۰ مجتمع بزرگ آموزشی را به نام سردار سلیمانی نام گذاری کردیم و تاکید شد تا مدارس نوساز بزرگ را حتما به نام شهدای بزرگ نام گذاری کنند و در همین راستا بیش از ۶۰ مدرسه نیز به نام شهید فخری زاده نام گذاری شد که ان شاءالله ادامه دهنده راه این شهدای بزرگ باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در ادامه این مراسم طی ارتباط زنده تصویری با «عبدالرضا وکیلی» خیر مدرسه ساز که بتازگی مشارکت در ساخت ۱۴۲ مدرسه را در خراسان رضوی متقبل شده، اظهار نمود: در جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاون عمرانی ایشان و نمایندگان نیشابور قراردادی امضاء شد تا شاهد راه اندازی مدارس جدیدی در نیشابور و مناطق همجوار باشیم و نیشابور نخستین شهری باشد که مدارس قدیمی و فرسوده نداشته باشد که در ساخت این ۱۴۲ مدرسه برآورد شده ۵۰ درصد مشارکت خواهم داشت.
منبع:

1400/04/26
09:23:30
5.0 / 5
212
تگهای خبر: آموزش , تصویر , راه اندازی , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر