مقصود جباری با كنكور هنر مطرح كرد؛

نتیجه اكران فیلم مانند هندوانه در بسته است

نتیجه اكران فیلم مانند هندوانه در بسته است به گزارش کنکور هنر مقصود جباری تهیه کننده فیلم سینمایی زدوبند ضمن اشاره به برنامه ریزی برای اکران این فیلم سینمایی در شرایط کرونایی سینماها تاکید کرد که نتیجه اکران و فروش یک فیلم مانند هندوانه در بسته است.مقصود جباری تهیه کننده فیلم سینمایی «زدوبند» به کارگردانی داوود نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اکران این فیلم سینمایی در شرایط کرونایی اظهار داشت: تصمیم ما برای اکران فیلم «زدوبند» در این شرایط چند علت داشت. یکی از آنها این بود که اگر فیلم مان در شرایط فعلی اکران نمی شد، اکران آن به بیشتر از یک سال دیگر موکول می شد. باید تا آخر درگیری با کرونا صبر می کردیم و بعد از آن هم با تراکم بالای فیلمهای متقاضی اکران مواجه خواهیم بود. به تعبیری دورنمایی که برای اکران این فیلم می شد حتی تا یکسال دیگر متصور بود، دورنمایی روشنی نبود.
وی ضمن اشاره به وعده ارشاد برای حمایت مادی از فیلمهای اکران شده در شرایط فعلی بیان نمود: بالاخره فیلم ما سرمایه گذار دارد و او هم علاقه داشت هر چه زودتر شرایط مالی پروژه مشخص شود. من هم بعنوان تهیه کننده سهمی دارم اما بخش عمده این تصمیم با سرمایه گذاران بود. ما فیلم را قبل از کرونا کلید زده بودیم و فکر نمی کردیم با این شرایط مواجه شویم. طبیعتاً این وضعیت کرونایی را سرمایه گذاران پیشبینی نکرده بودند. هم اکنون هم وعده حمایت سازمان سینمایی تا حدودی سرمایه گذاران را مجاب کرده است تا در صورت اکران، از حمایت بهره مند شوند.
این تهیه کننده تاکید کرد: هم اکنون منتظریم ببینیم برای «دینامیت» که قبل از فیلم ما اکران شده است، چه اتفاقی خواهد افتاد و آمادگی لازم برای اکران فیلم در این شرایط را هم داریم.
نمی توان استقبال از اکران یک فیلم را پیشبینی کرد
جباری درباره پیشبینی خود از میزان استقبال از «زدوبند» در شرایط کرونایی هم اظهار داشت: نتیجه اکران یک فیلم همیشه مانند هندوانه در بسته است و نمی توان پیش بینی نمود شرایط استقبال از آن چگونه خواهد بود. ما فیلمی به نام «هشتگ» داشتیم که بعنوان یک فیلم کمدی آنرا پس از ایام تاسوعا و عاشورا که هنوز جو جامعه تحت تاثیر فضای معنوی آن بود، اکران کردیم اما با استقبال خیلی خوبی مواجه گردید و سود بسیار خوبی هم نصیب سرمایه گذارش کرد.
برای کشور ما تأسف آور است که گاهی مسئولیت در اختیار کسانی قرار می گیرد که از فرهنگ و سینما سر درنمی آورند و تشخیص درست ندارند. مهم این است که می دانیم حق جای خود نشسته است و پاسخ درخور را خواهیم گرفت. پروژه بی حاشیه ای که جو رفاقت در فرایند تولید آن حاکم باشد، محکوم به موفقیت است وی افزود: «زدوبند» سوژه اجتماعی دارد و تصمیم برای آن یک تصمیم جمعی بود. احساس کردیم در شرایط فعلی اکران فیلم می تواند موفق باشد و به شکلی این ریسک را پذیرفتیم. ریسکی که احساس می کردیم در این شرایط معقول است اما باز هم می دانیم شرایط اکران هندوانه در بسته است.
جباری درباره فضای محتوایی فیلم «زدوبند» اظهار نمود: این فیلم فضای معمایی و اجتماعی دارد که بی ارتباط با شرایط امروز جامعه در زمینه دارو و واکسن هم نیست. احتکار و قاچاق دارو از تم های اصلی فیلم است و امیدواریم از همین منظر هم مخاطب از آن استقبال کند.
تهیه کننده «زدوبند» با ابراز امیدواری مجدد بابت پایبندی مدیران فعلی سازمان سینمایی به وعده حمایتی خود تا قبل از تغییر دولت، درباره شرایط تبلیغاتی این فیلم اظهار داشت: در مواردی میتوان از ظرفیت فضای مجازی بهره برد و در شرایط فعلی راهکارهایی مانند اجاره بیلبورد شهری برای ما هیچ آورده ای ندارد. اگر پروژه ای داشتیم که پول مان از پارو بالا می رفت و ترکیب بازیگران آن چنانی داشتیم، شاید منطقی بود. درباره تلویزیون هم امید داریم فضای تبلیغات به ما تعلق بگیرد، تلاش مان را هم می نماییم.
اهمیت تولید ارزان در شرایط امروز سینمای ایران
این تهیه کننده سینما درباره تولید ارزان فیلم در شرایط امروز سینمای ایران هم اظهار داشت: شخصاً در اکثر پروژه هایی که تا امروز در دست داشتم با فیلمسازان فیلم اولی کار کرده ام. کلید اصلی ماجرای تولید در همکاری با فیلم اولی ها همین سفارش به تولید کم هزینه است. برمبنای صحبت و توافقی که صورت می گیرد، پروژه را جمع می نماییم. در مواردی هم از بلیت ها و امتیازهایی که در اختیار دارم استفاده می کنم تا صرفه جویی صورت بگیرد و به سرمایه گذار لطمه وارد نشود.
وی اضافه کرد: مهم ترین چیزی که در سینما یاد گرفته ام این است که سرمایه گذاری که پای کار من آمده، همه جوره به من اعتماد کرده است و من باید جواب اعتماد او را بدهم. امیدوارم شرایط فیلمسازی برای کارگردانان فیلم اولی همچنان در سینمای ایران مهیا باشد و من هم بتوانم بعنوان تهیه کننده در خدمت این دوستان باشم.
جباری ضمن اشاره به تجربه تهیه کنندگی فیلم «آپاندیس» به کارگردانی حسین نمازی در کارنامه کاری خود که در جشنواره فجر رد شد، اما بعدها توفیقات بین المللی به دست آورد، اظهار داشت: نسبت به این فیلم بی مهری کردند اما خدا را شکر که در حوزه بین الملل بابت آن پاسخ درخور گرفتیم. دوست داشتیم در داخل برای ما دست بزنند اما متأسفانه کانادایی ها و اسپانیایی ها بیشتر برایمان دست زدند. این برای کشور ما تأسف آور است که گاهی مسئولیت در اختیار کسانی قرار می گیرد که از فرهنگ و سینما سر درنمی آورند و تشخیص درست ندارند. مهم این است که می دانیم حق جای خود نشسته است و پاسخ درخور را خواهیم گرفت. پروژه بی حاشیه ای که جو رفاقت در فرایند تولید آن حاکم باشد، محکوم به موفقیت است.


منبع:

1400/04/22
10:26:50
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر