طراحی 37 سوال خارج از كتاب و اهداف درسی در كنكور سراسری

طراحی 37 سوال خارج از كتاب و اهداف درسی در كنكور سراسری به گزارش کنکور هنر هفته گذشته و بعد از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعتراضاتی پیرامون سختی سوالات کنکور در رشته ریاضی و تجربی شکل گرفت و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هم به صورت رسمی نسبت به طراحی سوالات خارج از کتاب و خارج از محتوای کتب درسی موضع گرفت.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، حسن ملکی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نامه ای که در همین زمینه به رئیس سازمان سنجش ارسال کرده بود تاکید کرده است که انتظار می رفت با توجه به هماهنگی و مکاتبات قبلی به عمل آمده با آن سازمان در طراحی سوالات آزمون سال جاری شرایط خاص کرونایی در نظر گرفته شود تا از فشارهای روانی که در این دو سال به دانش آموزان و خانواده های آنان وارد شده؛ کاسته شود، متاسفانه نه تنها در بعضی از دروس ( خاصه درس ریاضی) چنین چیزی رخ نداد بلکه شاهد عدم تطابق بعضی از سوالات آزمون با رویکرد، اهداف و دامنه محتوایی کتاب های درسی بودیم.
این در شرایطی است که سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به این نامه، با رد موارد مطروحه اعلام نمود که سازمان پژوهش اعلام نماید کدام سوال خارج از هدف و سرفصل بوده تا بررسی نماییم. همه سئوالات از سرفصل های کتابهایی که وزارت آموزش و پرورش مصوب و به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نموده بود، طراحی شدند.
ملکی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جدید ترین اظهار نظر خود در اینباره اظهار داشت: تعداد سوالات خارج از کتاب در رشته ریاضی هشت سوال، در رشته تجربی دو سوال و در رشته انسانی هم شش سوال بوده است. تعداد سوالات خارج از اهداف کتاب درسی هم در درس ریاضی و رشته ریاضی ۱۲ سوال و در رشته تجربی ۹ سوال بوده است.
ملکی همینطور در مورد تعداد سوالات اشتباه اظهار داشت: در درس ریاضی رشته ریاضی یک سوال، در رشته تجربی دو سوال بوده است.
وی خطاب به مسؤلان سازمان سنجش اظهار داشت: اگر می خواهید اثبات شود ما اعلام کردیم که کارگروه تشکیل دهید تا کارشناسان ذیربط در آنجا حضور یافته و توضیحات لازم را ارائه نمایند.1400/04/20
13:22:11
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , ساز , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر