حذف پلكانی كنكور

حذف پلكانی كنكور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که نقش ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور از سال ۱۴۰۲ سبب تأثیرگذاری مثبت بر نظام تعلیم و تربیت خواهد شد اظهار داشت: سوابق تحصیلی دانش آموزان در سنجش و پذیرش مورد توجه قرار می گیرد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، علیرضا کمرئی ضمن اشاره به مصوبات کنکوری اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار نمود: نقش ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در پذیرش کنکور از نقاط قوت سیاست ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو در مصوبه جدید شورایعالی انقلاب فرهنگی است.
وی ادامه داد: نقش ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور از سال ۱۴۰۲ سبب تأثیرگذاری مثبت بر نظام تعلیم و تربیت خواهد شد و سوابق تحصیلی دانش آموزان در سنجش و پذیرش مورد توجه قرار می گیرد. آموزش و پرورش سال هاست که به دنبال افزایش سهم سوابق تحصیلی و دوره ۱۲ ساله آموزش و تعلیم و تربیت، در پذیرش کنکور بوده است تا اعتبار نظام تعلیم و تربیت صدمه نبیند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سیاست ها و ضوابط مصوب در پنج محور تدوین و تلاش شده که در هر یک از این سیاست ها مسائل و مشکلات موجود را رفع و وضعیت فعلی را اصلاح نماید اظهار داشت: برگزاری دو بار کنکور در سال هم فرصت باردیگر ای به داوطلبان می دهد تا نتیجه مطلوب از دوره تحصیلات خویش را کسب کنند و نتیجه تلاش سالهای خویش را به یک باره در سه ساعت کنکور تستی از دست ندهند.

کمرئی سیاست های تصویب شده شورایعالی انقلاب فرهنگی را سیاست های منسجمی دانست که به سمت تفکیک سنجش به پذیرش می رود، همینطور نقش تبلیغات سوء و فریبنده را می کاهد، نقش آموزش و پرورش را در محدود سازی تبلیغات زیبنده برجسته می کند، سهم سوابق تحصیلی را زیاد می کند و شرایطی را فراهم می آورد تا چشم انداز مناسب برای محصلین ایجاد شود تا دانشگاه و غول کنکور تنها چشم انداز جوانان نباشد.

وی با تکیه بر این که هم اکنون ۸۵ درصد رشته های دانشگاهی بدون احتیاج به کنکور و بر مبنای سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند اظهار داشت: برپایه قانون مصوب ۹۲ و اصلاحیه سال ۹۵ مقرر بود افزایش سوابق تحصیلی صورت گیرد ولی به علت این که برای آموزش و پرورش امکان تسری امتحانات پایه دهم و یازدهم امکان نداشت و سیستم آموزش عالی فقط تأثیر مثبت سوابق را لحاظ کرد و امکان تأثیر قطعی سوابق به علت محدودیت ها و شرایط فراهم نشد این سیاست ها می تواند در اصلاح این مهم نقش موثری داشته باشد.

وی با حضور در رادیو گفت و گو اضافه کرد: محدودیت هایی برای برداشتن و حذف یکباره کنکور در کشور وجود دارد و همینطور رقابت سنگینی برای کسب ۱۰ درصد صندلی های دانشگاه های معین و رشته های معین وجود دارد که شرایط را برای حذف یکباره کنکور فراهم نمی نماید. این سیاست ها تلاش دارد شرایط را برای حذف پلکانی کنکور فراهم آورد.1400/04/17
13:00:58
5.0 / 5
634
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر