مدیركل امور اتباع وزارت كشور عنوان كرد

تلاش ایران برای ارائه خدمات مطلوب به پناهندگان

تلاش ایران برای ارائه خدمات مطلوب به پناهندگان کنکور هنر: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات مطلوب در زمینه های آموزش، بهداشت و... به پناهندگان آگاهی داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهدی محمودی در مراسم روز جهانی پناهنده که بصورت ویدئو کنفرانس با حضور نماینده سازمان ملل و نمایندگان سازمان های مردم نهاد برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله این مراسم بصورت حضوری برگزار می شد که توفیق داشتیم در خدمت گروه های مختلف پناهندگان باشیم اما دو سالی است که به سبب شیوع ویروس کرونا ویروس گردهمایی حضوری نداریم و بصورت مجازی این مراسم را برگزار می نماییم. در همین جا باید از تلاش ها و همکاریهای دفتر کمیساریای امور پناهندگان در ایران و همه سازمان های مردم نهاد در این عرصه قدردانی کنم.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مراسم که رویدادی فرهنگی نیز شمرده می شود این است که باید بصورت جهانی وظیفه خودرا در جهت پشتیبانی از کسانی که به کشور ما پناه آورده اند داشته باشیم. میلیونها انسان در سراسر جهان به سبب جنگ های نابرابر از کشور، شهر و خانواده خود مهاجرت کرده و به کشور دیگری می روند.
محمودی افزود: جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال است که میزبان پناهندگان و مهاجرین افغانستانی است و در این ایام فراز و فرودهای بسیاری را همچون جنگ تحمیلی و حوادث مختلف پشت سر گذاشته ایم؛ اما همیشه سعی کردیم طوری برنامه ریزی داشته باشیم که در ارائه خدمات به پناهندگان کاستی وجود نداشته باشد.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که کشورهای ما پهناور است و باید حوزه های مختلفی از امور پناهندگان پوشش داده شود و تعداد آنها نیز گسترده است، اضافه کرد: شاید دولت به تنهایی با این تعداد نتواند پوشش مناسبی دهد و کمبود و کاستی هایی وجود داشته باشد، اما همه تلاش ما برای برطرف نمودن کاستی هاست تا پناهندگان شرایط خوبی داشته باشند. سازمان ملل و دفتر نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان و سازمان های مردم نهاد در کنار ما بوده اند و سعی شده سیاستگذاری و برنامه ها طوری باشد که شرایط مناسبی برای پناهندگان ایجاد نماییم.
وی افزود: امروز در شرایطی هستیم که آمایش سال ۱۴۰۰ را دنبال می نماییم و همزمان ثبت نام دانش آموزان افغان نیز شروع شده است. ما تمام شرایط و برنامه ها را منطبق با قوانین و مقررات برای ارائه خدمات مطلوب انجام می دهیم. در زمینه آموزش دانش آموزان با فرمان مقام معظم رهبری از سال ۹۴ دانش آموزان بدون مجوز هم ثبت نام می شوند و هر سال تعداد ثبت نام این دانش آموزان افزایش می یابد. به شکلی که سال قبل این افزایش به ۳۲ درصد رسید و در مقایسه با سال پیش از آن ۲۶ درصد افزایش پیدا کرد.
وی اشاره کرد: برخی با اظهار نظرهایی تلاش کردند این خدمات را زیر سوال ببرند و سبب نگرانی خانواده اتباع شدند. اما ثبت نام دانش آموزان اتباع بدون مجوز نیز انجام شد. البته برخی اتباع بدون مجوز بمحض ورود به کشور قصد سو استفاده از برگه حمایت تحصیلی دارند که در این موارد سخت گیری هایی انجام می شود تا از سو استفاده جلوگیری نماییم.
وی با اشاره به این که علاوه بر اتباع کشور افغانستان اتباع کشورهای پاکستان، عراق و... در کشور ما حضور دارند، اضافه کرد: همه اتباعی که بصورت قانونی در کشور زندگی می کنند خدمات را از کشور ما ستاندن می کنند و امیدواریم در زمینه های مختلف همچون آموزش، بهداشت و... سازمان های بین المللی در کنار جمهوری اسلامی ایران باشند و با تخصیص اعتبارات لازم بتوانیم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم. امیدواریم سال آینده این مراسم با از میان رفتن ویروس کرونا بصورت حضوری اجرا شود.
منبع:

1400/04/11
15:58:08
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر