پژمانفر:

دغدغه مدارس غیرانتفاعی فراتر از تغییر عنوان است

دغدغه مدارس غیرانتفاعی فراتر از تغییر عنوان است رئیس کمیسون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استفاده از روش های آموزشی غیربومی و شفاف نبودن حداقل و حداکثر شهریه های پرداختی از مسائل مدارس غیرانتفاعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در جلسه علنی بامداد امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس غیردولتی در اخطاری با استناد به اصل ۳۰ قانون اساسی بیان نمود: برپایه این اصل دولت موظف است وسائل آموزش و پرورش مجانی را برای همه تا انتهای دوره متوسطه فراهم آورد. اما روزی در این کشور با عنایت به اینکه برخی اعتقاد داشتند با کمک اولیا می توانند بخشی از مسئله ی آموزش کشور را حل کرد مدارسی تحت عنوان مدارس غیرانتفاعی به وجود آمد، اما این مدارس هم با مسائل و مشکلاتی روبرو هستند و در این طرح به مسئله اصلی مدارس غیرانتفاعی پرداخت نشده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: یکی از مسائل این مدارس تنوع در روش های آموزشی است که بخشی به صورت دربست از کشورهای غربی وارد شده و بدون بومی سازی در حال اجرا می باشد. مسئله دیگر بحث پرداخت شهریه ها است که حداقل و حداکثر آن مشخص نیست و هرکس هرچقدر بخواهد به بهانه های مختلف پول می گیرد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر پرداخت نامتناسب حقوق به معلمان است و از طرفی شاهد اعطای مجوزهایی در آموزش و پرورش به عده ای از افراد خاص که همسو با بعضی از جریان های حاکم در آموزش و پرورش هستند، می باشیم. از طرفی بعضی از مدارس با ساختمان های غیراستاندارد روبه رو هستند. کمیسیون آموزش باید در این طرح به این مسائل توجه کند. دغدغه مدارس غیرانتفاعی عنوان آنها نیست بلکه باید این مشکلات اصلی مدارس را حل کرد.
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر پژمانفر بیان نمود: در مورد تاسیس مدارس غیرانتفاعی قانون داریم که به تصویب شورای نگهبان رسیده است و به صورت داوطلبانه می باشد و بنابراین مغایرت با اصل ۳۰ قانون اساسی ندارد. در بحث اعطای مجوزها هم در این طرح تدابیری اندیشیده شده است از طرفی این طرح به صورت دو شوری بررسی خواهد شد و اگر پیشنهاداتی موجود است در کمیسیون قابل بررسی و اصلاح می باشد.1400/04/09
10:02:01
5.0 / 5
573
تگهای خبر: آموزش , اجرا , داوطلب , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر