حاجی میرزایی:

دانش آموزان را مهرماه به مدرسه می آوریم

دانش آموزان را مهرماه به مدرسه می آوریم به گزارش کنکور هنر وزیر آموزش و پرورش یکی از کارکردهای برنامه های اوقات فراغت سال جاری را سازگار کردن کودکان با اقتضائات جدید و استقبال از شرایط نو در سال تحصیلی آینده دانست.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه فعالیتهای تابستانی برای نشاط، شادابی و امید آفرینی در میان دانش آموزان، با اشاره به اینکه سال تحصیلی سختی را پشت سر گذاشته ایم و داریم آماده می شویم که وارد یک سال تحصیلی کاملا متفاوتی شویم اظهار داشت: معلمان پس از ماه ها ارتباط متفاوتی با دانش آموزان دارند. دانش آموزان را هم پس از ماه ها دوری از مدرسه می خواهیم باردیگر مهرماه به مدرسه بیاوریم.
وی ادامه داد: شاید یکی از کارکردهای برنامه های اوقات فراغت سال جاری، سازگار کردن بچه ها با اقتضائات جدید و استقبال از شرایط نو در سال تحصیلی آینده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما سال جاری امید داریم از راه سازماندهی اوقات فراغت به این دوره با ارزش و به نیازهای اساسی در ارتباط با آن پاسخ دهیم اظهار داشت: شعار «هر دانش آموز، یک نقش اجتماعی و یک مهارت» کمک موثری به تحقق اهداف تربیتی ماست. ساحت های مختلف تربیتی ما در اوقات فراغت مجال می یابد در پیوند با مسجد، تشکل های اجتماعی و سیاسی زمینه های رشد متوازن تر نسل نو را به فراهم آورد.
حاجی میرزایی تصریح کرد: ما مصمیم که که در چارچوب ۳۰ هزار پایگاه تابستانی، فرصت گسترده تری برای این جمعیت انبوه دانش آموزی انبوه در اختیار بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه شبکه شاد، محصول دوره کروناست اظهار داشت: شاد، در کنار همه تلخی های کرونا یک مزیت و امتیاز ویژه است و مجالی را فراهم نموده که ده ها هزار گروه و کانال با موضوعات مختلف فعالیت کنند. امیدوارم این سه میلیون جمعیت زیر پوشش برنامه های اوقات فراغت، به کل جمعیت دانش آموزی تعمیم یابد. در فضای مجازی که توانمندی هایمان افزیش یافته است محدودیت های آن دوره حضوری را نداریم و یک دانش آموز می تواند از یک استان در برنامه دیگری در استان دیگر شرکت نماید. باید این پیوندها را توسعه داده و کمک نماییم تا تابستان پرثمری داشته باشیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یادگیری فراگیرترین رفتار انسان ها در زندگی است اظهار داشت: کیفیت یادگیری، کیفیت زندگی را تشکیل می دهد و در زمان رویدادهای زندگی، عنصر مشترک یادگیری است. همه هستی نقطه یادگیری است. پیامبران معلم هستند و کتب آسمانی در تعلیم و تربیت انسان آمده اند. دانستن به ما آزادی و قدرت انتخاب می دهد، در میدان ابهام نمی توان تاخت و باسرعت حرکت کرد. ما باید از مسیر آگاهی پرورش پیدا نماییم.
وی افزود: پرثمرترین دوره یادگیری، دوره دانش آموزی است چون که ثبات و قدرت یادگیری در این دوران اتفاق می افتد و دوره تحصیل و دوره فراغت از تحصیل دوران مهمی هستند که دومی از اولی مهم تر است، چونکه داوطلبانه و باانگیزه همراه می باشد.1400/04/06
20:25:04
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , داوطلب , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر