فعال شدن كمیته های استانی هدایت تحصیلی از ۱۰ تیرماه

فعال شدن كمیته های استانی هدایت تحصیلی از ۱۰ تیرماه به گزارش کنکور هنر اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل صدمه های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه هایی درباره هدایت تحصیلی دانش آموزان در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ صادر و در آن به فعال شدن کمیته های استانی هدایت تحصیلی از ۱۰ تیرماه تا زمان اتمام هدایت تحصیلی اشاره نموده است.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در اطلاعیه شماره ۷ به وضعیت شیوع بیماری کرونا اشاره و تاکید گردیده است که آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در اینباره از راه شبکه شاد و سامانه همگام و پایگاه اطلاع رسانی ویژه هدایت تحصیلی ( ht.medu.ir ) صورت خواهد گرفت.

در ادامه آمده است که مهم ترین انتظارات از استان ها در فرآیند اجرای هدایت تحصیلی به این. شرح است:

۱- فعال شدن کمیته هدایت تحصیلی استان / شهرستان / منطقه / ناحیه / مدرسه از تاریخ ۱۰ تیرماه تا آخر زمان هدایت تحصیلی دانش آموزان

۲- حضور فعال مدیران، معاونین و مشاوران مدارس متوسطه اول در واحدهای آموزشی (از زمان انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم دانش آموزان تا آخر صدور فرم های هدایت تحصیلی ۶ و ۷)

۳- حضور فعال مدیران، معاونین، مشاوران، دانش آموزان و اولیاء در سامانه شاد و پورتال همگام جهت دریافت اخبار، اطلاعیه ها، قوانین و بخشنامه های در ارتباط با هدایت تحصیلی

۴- حضور دائمی و فعال تمامی مشاوران هسته ها و مراکز مشاوره سراسر کشور جهت عرضه خدمات مشورتی در زمان انجام هدایت تحصیلی

همینطور تاکید گردیده است برای مدارس فاقد مشاور هم تدابیر لازم جهت عرضه خدمات مشاوره ای و مشورتی تحصیلی دیده شود.

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در اطلاعیه شماره ۸ هدایت تحصیلی به نحوه انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم به پورتال همگام از جانب مدیران اشاره شده است:

۱- مدیران مدارس بعد از صدور کارنامه دانش آموزان پایه نهم و مهلت قانونی برای اعتراضات احتمالی، ابتدا نمرات پایه نهم را در سامانه سیدا ثبت و نسبت به اجرای گزینه ارسال به سیستم دانا اقدام نمایند.

۲- همانند سنوات قبل نسبت به ارسال نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم از سیستم دانا به همگام اقدام نمایند.
۳- مدیران مدارس بعد از انتقال نمرات پایه هفتم، هشتم و نهم دانش آموزان از سیستم دانا به پورتال همگام، در پورتال همگام در ماژول هدایت تحصیلی دکمه تایید نمرات را ارسال نمایند. درصورتیکه امکان انتقال نمرات برخی از دانش آموزان به علل مختلف همچون انتقالی، اتباع، تکرار پایه و... وجود نداشته باشد، لزوم دارد مدیران مدارس، سریعا مشکل را از راه فناوری منطقه حل کرده و سپس نسبت به انتقال نمرات دانش آموزان اقدام نمایند.

۴- مدیران آموزش و پرورش مناطق بعد از اطمینان از دریافت نمرات دانش آموزان تمامی مدارس منطقه، مبادرت به تایید نهایی جهت محاسبه نمون برگ های هدایت تحصیلی کنند.

نکته مهم: در هر صورت تمامی فرایندهای فوق تا تاریخ ۱۲ تیر باید آخر پذیرد.

به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، در اطلاعیه شماره ۹ هدایت تحصیلی هم به نحوه انتقال نمرات دانش آموزان پایه نهم از سامانه سیدا به سامانه دانا اشاره شده و در آن آمده است که: همانطوری که مستحضرید برای عرضه سرویس هدایت تحصیلی، نمرات دانش آموز در پایه های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم مورد نیاز است.

از آنجایی که سوابق تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در سامانه سیدا ثبت شده است، ولی این سامانه فعلاً سوابق تحصیلی پایه های قبلی دانش آموزان را ندارد، بنابراین عملا ارسال اطلاعات مورد نیاز از سامانه سیدا به سامانه همگام مطابق با سنوات گذشته امکان پذیر نیست.

ازین رو برای تجمیع اطلاعات سه ساله دوره متوسطه و ارسال آن به سامانه همگام، تمهیداتی در سامانه سیدا پیشبینی شده است که مدارس دوره متوسطه اول دارای پایه نهم، قادر باشند تا این سوابق را به سیستم ویندوزی ( دانا ) دوره متوسطه اول ارسال و در آن سیستم تجمیع کرده و از آن جا به سامانه همگام ارسال نمایند.


منبع:

1400/04/04
14:05:03
5.0 / 5
298
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر