شورای شهر ششم و چالش نوسازی و ساخت فضاهای آموزشی

مشكلات زمین برای ساخت مدرسه در تهران

مشكلات زمین برای ساخت مدرسه در تهران به گزارش کنکور هنر رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران ضمن اشاره به مشکلات تخصیص زمین برای ساخت مدرسه در تهران اظهار نمود: منطقه ۲۲ منطقه محرومی است و با وجود این که از بهترین مناطق تهران است، اما برج سازها فکر مدرسه سازی نبوده اند. حدود ۵۰ مدرسه در منطقه ۲۲ کم داریم.


نعمت بنی آدم در گفتگو با ایسنا، با بیان این که در شرایط فعلی تعامل خوبی با شهرداری و شورای شهر در امر مدرسه سازی در پایتخت پیدا کرده ایم اظهار نمود: در عرض ۲۲ سال گذشته، جواب سلام ما را هم نمی دادند، ولی حالا و در شرایط فعلی تعامل خوبی میان اداره کل نوسازی، شهرداری و شورای شهر بوجود آمده و می توانیم کار را پیش ببریم. تمام شهرداری های مناطق هم با ما همکاری خوبی دارند.
وی اضافه کرد: امید است شورای شهر ششم هم همین برنامه را ادامه دهند. حالا ۶۰ مدرسه آماده افتتاح داریم. این ۶۰ مدرسه عموما مدارس تخریبی بودند و امید است تا مهر ۱۴۰۰ شمار مدارس آماده بهره برداری را به ۱۰۰ برسانیم. در شرایط کرونایی و تحریمی خیرین به خوبی مبحث را درک کردند. انتظار داریم همانند دوره شورای پنجم و تیم مدیریت شهری، شورای شهر آتی هم با ما همکاری کند که نقصان فضای آموزشی با همراهی خیران بزرگوار کاهش پیدا کند.
رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران ضمن اشاره به وجود ساختمان های قدیمی و مخروبه مدارسی که قدمت ۶۰ تا ۷۰ ساله در تهران دارند اظهار داشت: ۳۰ تا ۴۰ درصد مدارس تهران، تخریبی هستند و نیاز به بازسازی دارند. سازمان نوسازی تلاش می کند و خیرین هم متوجه شده اند و کمک می کنند.
بنی آدم ضمن اشاره به مشکلات تخصیص زمین برای ساخت مدرسه در تهران اظهار نمود: منطقه ۲۲ منطقه محرومی است و با وجود این که از بهترین مناطق تهران است، اما برج سازها فکر مدرسه سازی نبوده اند. حدود ۵۰ مدرسه در منطقه ۲۲ کم داریم. اگر مدارس مورد نیاز منطقه ۲۲ تا سه سال آینده ساخته نشود جمعیت ۵۰۰ هزار نفری که در برج ها ساکن می شوند بار مضاعفی بر مدارس مناطق ۹، ۲ و ۵ وارد می کنند و حتی امکان دارد ۲ و یا ۳ شیفته شوند.
وی ادامه داد: شهرداری و شورای شهر می توانند در چارچوب برنامه مشخص کمک کنند که تخصیص زمین، بر و کف، برق و گاز و آب برای مدارس تسهیل و تسریع شود. اگر روندهای موجود اصلاح و تسریع شود در آینده منطقه فقیر به لحاظ فضای آموزشی در تهران نخواهیم داشت. امید است شورای شهر بعدی این همکاری را داشته باشند که خیرین هم برای اجرای برنامه دوسالانه خود دلگرم شوند.
رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری تعهد کرده است ۲۲ مدرسه در ۲۲ منطقه تهران تحت عنوان «مدرسه شهروند» بسازد اظهار داشت: در ازای آن ۲۲ مدرسه شهروند، خیرین، نوسازی مدارس و آموزش و پرورش هرکدام ساخت ۲۲ مدرسه را تعهد کرده اند و پیشبینی ما ساخت بیشتر از ۱۰۰ مدرسه با کمک خیرین است تا بدین سان در عرض سه سال آینده نقصان فضای آموزشی برطرف شود.
بنی آدم افزود: همه مناطق تهران بزرگ هستند و بعنوان مثال منطقه ۴ تهران بیشتر از استان سمنان جمعیت دارد. تهران از فقیرترین استان ها از حیث فضاهای آموزشی است. زمین گران است. نمی گردد زمین پیدا کرد. خیّر داریم، زمین نداریم. شورای شهر قول داده است که این کار را انجام دهند که امیدواریم این روند تداوم یابد.
منبع:

1400/03/25
23:08:10
5.0 / 5
271
تگهای خبر: آموزش , اجرا , ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر