جذب ۱۶۵۰ مراقب بهداشت برای مدارس

جذب ۱۶۵۰ مراقب بهداشت برای مدارس معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه توانستیم پارسال ۱۶۵۰ مراقب بهداشت را جذب نماییم اظهار داشت: در این ایام کتاب بهداشت و سلامت در کلاس دوازدهم تدوین شده و تمام دانش آموزانی که در امتحانات نهایی شرکت می کنند در درس بهداشت و سلامت هم امتحان می دهند. علاقه مندی دانش آموزان به این درس بالا بود و میانگین نمره این درس بالاترین سطح را به خود اختصاص داد.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در مراسم اختتامیه جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت که به صورت مستقیم از شبکه شاد پخش گردید با اشاره به اینکه آموزش همقطاران و انتقال مفاهیم با زبان کودکان بسیار موثر است اظهار داشت: آثار رسیده به پویش سفیران سلامت بسیار پرارزش است و حتی جای آن دارد که چاپ شود و در تاریخ ماندگار شود. ۳۰۰ هزار محصول فرهنگی و آموزشی واصله از جانب دانش آموزان که در پویش سفیران سلامت شرکت کردند این ارزش را دارد که در چارچوب مجلداتی چاپ و مستند شود.
وی ادامه داد: ما پارسال اقدامات خاصی را در حوزه بهداشت و سلامت دانش آموزان انجام دادیم. اخیراً در همین سالن تفاهمنامه ای میان دو وزیر آموزش و پرورش و بهداشت مبادله شد و محورهای همکاری وسعت گرفت. یکی از آنها ایجاد رشته بهداشت مدارس در مراکز آموزشی بود تا بتوانیم از فارع التحصیلان رشته بهداشت مدارس در دانشگاه فرهنگیان که با همکاری دو وزارت خانه تأسیس می شود استفاده نماییم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه توانستیم پارسال ۱۶۵۰ مراقب بهداشت را جذب نماییم اظهار داشت: در این ایام کتاب بهداشت و سلامت در کلاس دوازدهم تدوین شده و تمام دانش آموزانی که در امتحانات نهایی شرکت می کنند در درس بهداشت و سلامت هم امتحان می دهند. علاقه مندی دانش آموزان به این درس بالا بود و میانگین نمره این درس بالاترین سطح را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: همه دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هم درس بهداشت و سلامت را به صورت عمومی می گذرانند و سبب ارتقای سواد سلامت دانشجومعلمان می شوند. ما در شبکه شاد کانال های مختلفی را در حوزه بهداشت راه اندازی کردیم. محتوای پرارزش و فاخری تهیه و بارگذاری می شود و آموزش منابع انسانی حوزه بهداشت و سلامت کار خودش را انجام می دهد.
حمیدی ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت برای همه معلمان در سه دوره با مفاهیم و موضوعات مختلف برای جلوگیری از بیماری های واگیر بخصوص کرونا اظهار داشت: سفیران سلامت هم آموزش به خانواده ها را دنبال می کنند. در ابتدای هرکلاس پیام های بهداشتی در زمینه خودمراقبتی مورد تاکید قرار گرفت. توانمندسازی والدین هم در دستورکار قرار داشت و بحث آموزش خانواده ها برای ما بسیار مهم بود. در کنار وزارت بهداشت از ظرفیت ۱۴ میلیونی دانش آموزی و ظرفیت یک میلیونی پرسنل برای انتقال پیام ها استفاده می نماییم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: آخرین همکاری با وزارت بهداشت بحث برگزاری امتحانات بود که در گستره بزرگ کشور برای پایه های نهم و دوازدهم برگزار شد و مدیران مدارس و روسای مناطق با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، محیط امنی را برای داشتن آموزان فراهم کردند که دغدغه والدین کاهش پیدا کند. از والدین خواهش کردیم روند و سالن های امتحانی را بازدید کنند تا دغدغه شان کاهش پیدا کند.1400/03/24
22:46:47
5.0 / 5
353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر