۲۰ خردادماه شنیدنی می شود؛

تحلیل یك داستان از آیزاك باشویس در رادیو نمایش

تحلیل یك داستان از آیزاك باشویس در رادیو نمایش کنکور هنر: تازه ترین برنامه رادیویی هزارتوی داستان رادیو نمایش به بررسی داستان وانویلدکاوا اثر آیزاک باشویس نویسنده لهستانی تبار آمریکایی می پردازد.به گزارش کنکور هنر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش، تحلیل داستان «وانویلد کاوا» اثر آیزاک باشِویس سینگر نویسنده لهستانی تبارِ آمریکایی که او را «شاخص ترین صدای قرن بیستم» می دانند را خواهید شنید.
آیزاک باشویس سینگر مثل خیلی از یهودی های لِهِستان، برخی از اعضای خانواده و دوستانش را در جنگ دوم جهانی از دست داد و بعد از کوچ ها و مهاجرت های اجباری، در آمریکا ماندگار شد. فارغ از مرزهای جهان، زبان مادری اش را وطن خود دانست و تمام داستان هایش را به زبان ییدیش نوشت گرچه این زبان به قول خودش مخاطب چندانی نداشت، بااین حال این شانس را داشت که داستان هایش به زبان انگلیسی و سپس به پنجاه وهشت زبان دنیا ترجمه شده و درنهایت در سال ۱۹۷۸ جایزه نوبل ادبیات را برایش به ارمغان بیاورد.
امشب بیستم خرداد، ساعت ۲۱، در برنامه هزارتوی داستان که ساعت ۲۱ پنجشنبه شب بیستم خرداد ماه از رادیو نمایش پخش می شود، بهناز بستاندوست داستان «وانویلد کاوا» نوشته آیزاک باشویس سینگر را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت.
گویندگی زندگینامه سینگر را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن برعهده ژاله محمدعلی است. بازپخش این برنامه دوشنبه ۲۴ خرداد ساعت ۲۱ از رادیو نمایش است.


منبع:

1400/03/20
23:01:06
5.0 / 5
256
تگهای خبر: رادیو , مهاجرت , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر