با بازگشایی سینماها صورت گرفت؛

استقبال از پیتر خرگوشه ۲ و سرزمین آوارگان در سینماهای بریتانیا

استقبال از پیتر خرگوشه ۲ و سرزمین آوارگان در سینماهای بریتانیا به گزارش کنکور هنر با بازگشایی سینماهای بریتانیا پیتر خرگوشه ۲ و سرزمین آوارگان در راس فروش جای گرفتند.به گزارش کنکور هنر به نقل از ورایتی، «پیتر خرگوشه ۲» و «سرزمین آوارگان» فاتح اسکار سال جاری، عنوان پرفروش ترین فیلمهای سینماهای بریتانیا را به دست آوردند.
این در حالی است که دیگر بیشتر سینماهای بریتانیا باز شده اند و در واقع ۸۰ درصد سینماهای انگلستان، اسکاتلند و ولز از ۱۷ می آغاز به کار کرده اند. سینماهای ایرلند شمالی هم همین هفته درهایشان را به روی مخاطبان باز می کنند.
با این حال هنوز بعضی از مناطق همچون شهر گلاسکو در اسکاتلند و همه سینماهای جمهوری ایرلند بسته مانده اند.
«پیتر خرگوشه ۲» و «سرزمین آوارگان» در ۲ روز اول بازگشایی سینماها بیشترین مخاطبان را جلب کردند و بعد از آن هم به فروششان ادامه دادند.
«پیتر خرگوشه ۲» تابحال بیشتر از ۴.۶ میلیون پوند (۶.۵ میلیون دلار) فروش کرده و «سرزمین آوارگان» هم ۸۷۴ هزار دلار بلیت فروخته و در جایگاه دوم واقع شده است. در جایگاه سوم هم «گودزیلا در مقابل کونگ» با فروش ۷۸۳ هزار دلاری جای دارد.
در مجموع در این چند روز فروش کل گیشه های بریتانیا ۸.۶ میلیون پوند (۱۲.۲ میلیون دلار) بوده که از این میان «پیتر خرگوشه» بیشتر از نیمی از فروش را به خود مختص کرده است.
در مجموع با بازگشایی سینماهای بریتانیا ۲۰ فیلم راهی پرده های سینماهای مختلف شده که همچون آنها میتوان به «سال نیویورکی من» فیلم افتتاحیه جشنواره برلین ۲۰۲۰ که عنوان اصلی آن «سال سلینجری من» است و مستند «تشیع جنازه دولتی» مستندی درباره استالین و فیلم «عامل انسانی» اشاره نمود.
سینماهای بریتانیا امیدوارند از دوشنبه آینده (۳۱ می) که شروع تعطیلات نیم ترم در بیشتر مدرسه های بریتانیا است فیلمهای خانوادگی مانند «پیتر خرگوشه ۲» و «تام و جری» بتوانند مخاطبان بیشتری را به سینماها بکشانند. انیمه ژاپنی «دیو کش: قطار موگن» هم همچون فیلم هایی است که برای این دوره در نظر گرفته شده است.


منبع:

1400/03/05
11:26:45
5.0 / 5
303
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر