ابلاغ قانون تعیین تكلیف استخدام حق التدریسیها و آموزشیاران نهضت بعلاوه نیروهای مشمول

ابلاغ قانون تعیین تكلیف استخدام حق التدریسیها و آموزشیاران نهضت بعلاوه نیروهای مشمول کنکور هنر: از طرف وزیر آموزش وپرورش؛ قانون «الحاق یک تبصره به بند 2 ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش وپرورش» ابلاغ گردید.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، «قانون الحاق یک تبصره به بند ۲ ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش وپرورش» مصوب ۱۲ بهمن ۹۹ مجلس شورای اسلامی به انضمام شیوه نامه مربوط، جهت اجرا و اقدام لازم ابلاغ گردید.
نیروهای مشمول این قانون عبارتند از:
آموزشیاران نهضت سوادآموزی: فردی که با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اداری با مجوز گزینش، گواهی آموزش تدریس بدو خدمت و شناسه تدریس در نهضت سوادآموزی از سال ۱۳۷۹ تا پیش از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموزی همکاری داشته و حق التدریس خودرا از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان اکنون ادامه دارد.
آموزش دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی: آموزش دهندگانی که از سال ۱۳۷۹ تا پیش از سال ۱۳۹۲ بصورت مستقیم با نهضت سوادآموزی همکاری مستمر داشته و در هر دوره حداقل دو نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده و حق الزحمه خودرا از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان اکنون ادامه دارد.
معلمان قرآنی: افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی یا معادل حوزوی (حداقل کاردانی سطح یک حوزه) از سال ۱۳۷۹ تا پیش از سال ۱۳۹۲ فقط دریکی از مدارس دولتی و یا دارالقرآن های دولتی تحت پوشش وزارت آموزش وپرورش بدون واسطه و مستقیم تحت عنوان مربی قرآنی یا معلم قرآن حداقل ۱۲ ساعت در هفته همکاری داشته و حقوق خودرا از محل اعتبارات دولتی و یا مشارکت های مردمی (سازوکار مدیر مدرسه یا مدیر دارالقرآن، انجمن اولیاء و مربیان) دریافت کرده باشند.
مدرسین طرح امین: افرادی که با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاه و یا معادل حوزوی (حداقل سطح یک) از سال ۱۳۷۹ تا پیش از سال ۱۳۹۲ طی تفاهم نامه منعقده یا معرفی نامه رسمی حوزه علمیه مراکز استانها، حداقل ۱۲ ساعت در هفته با مدارس دولتی و در قالب مدرس طرح امین همکاری داشته و حقوق خودرا از محل اعتبارات حوزه علمیه یا آموزش وپرورش دریافت نموده باشند.
تبصره: آموزشیار و آموزش دهندگان مستمر (دو نفر و بالاتر) پیش از سال ۱۳۹۲(مشمولین بند ۱/۱ و ۲/۱) در صورت عدم شرکت در آزمون داخلی به تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۹ و یا در صورت شرکت در آزمون مزبور و عدم کسب حدنصاب تعیین شده در تبصره (۲) ماده (۵) بخشنامه اجرائی بند (۳) قانون مذکور، در صورت تائید پرونده توسط کارگروه منطقه، استان و سازمان نهضت سوادآموزی می توانند در آزمون مجدد شرکت کنند.
مواد آزمون:
با توجه به نیاز وزارت متبوع به آموزگار، آزمون داخلی موضوع این ماده فقط در رشته آموزگار ابتدایی برگزار می شود.
مواد آزمون داخلی رشته شغلی آموزگاری در دو بخش عمومی و تخصصی به شرح زیر تعیین می شود:
۱-۴-آزمون عمومی: این آزمون بصورت چندگزینه ای بوده و مواد آزمون عمومی شامل:
- فناوری اطلاعات مهارت های هفتگانه ICDL
- معارف اسلامی
- ریاضی و آمار مقدماتی
- زبان و ادبیات فارسی
- اطلاعات عمومی – هوش و توانمندی های ذهنی
- زبان انگلیسی عمومی
۲-۴-آزمون تخصصی: این آزمون بصورت چندگزینه ای است و مواد آزمون تخصصی شامل:
اصول و فلسفه تعلیم و تربیت
روان شناسی پرورشی
روش ها و فنون تدریس و اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی است.
منبع:

1400/02/23
22:31:41
5.0 / 5
843
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر