نحوه و پروسه تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی

نحوه و پروسه تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی کنکور هنر: معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش دستورالعمل «نحوه و پروسه تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی» را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استانها ابلاغ نمود.


به گزارش کنکور هنر به نقل از ایسنا، بر این اساس؛ متقاضیان تأسیس مدارس علوم و معارف اسلامی وابسته؛ حوزه های علمیه، مدرسه عالی شهید مطهری، سازمان تبلیغات اسلامی، جامعه الزهرا (س)، جامعه المصطفی (ص)، سازمان اوقاف و امور خیریه، بمنظور ایجاد هماهنگی وحدت رویه، از شروع «سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰» و پس از آن، باید درخواست­های خودرا به اداره آموزش وپرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه، ارائه نمایند.
گفتنی است؛ درخواست­های واصله، بعد از بررسی های لازم، در صورت تأیید، بوسیله اتوماسیون اداری به معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش ارسال تا نسبت به صدور مجوز از طرف کمیته علوم و معارف اسلامی اقدام و به استان ابلاغ شود.
بر طبق این بخشنامه؛ شهرستان هایی که دبیرستان علوم و معارف اسلامی (اعم از دولتی، وابسته و غیردولتی) در آن مناطق دایر نیست، می توانند نسبت به تأسیس این دبیرستان ها بصورت دولتی اقدام نمایند. نظارت بر کارهای آموزشی و تربیتی این مدارس و ارزیابی از عملکرد آنها برمبنای شیوه نامه های مربوط، بر عهده اداره آموزش وپرورش شهرستان، منطقه، ناحیه و اداره کل آموزش وپرورش استان است و دستگاه مؤسس، باید پشتیبانی و نظارت های ویژه خودرا در رعایت قوانین و مقررات جاری در این مدارس اعمال کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، یادآوری می شود؛ تأسیس دبیرستان علوم و معارف اسلامی غیردولتی، تابع ضوابط و مقررات قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی مصوب سال ۱۳۹۵ است و مؤسس، بعد از ستاندن مجوز از شورای نظارت، باید جهت راه اندازی رشته علوم و معارف اسلامی بصورت (ضمیمه-مستقل) از کمیته علوم و معارف اسلامی «تأییدیه» لازم را دریافت کند.
منبع:

1400/02/15
21:44:20
5.0 / 5
665
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تحصیل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر