معرفی بالاترین سیستم های آموزش عالی جهان در سال ۲۰۲۱

معرفی بالاترین سیستم های آموزش عالی جهان در سال ۲۰۲۱ خراسان رضوی با اهمیت ترین نگرانی جامعه بشری، بهره مندی از بهترین آموزش است. جامعه امروز متکی به جوانان است و جوانان با آموزش ساخته می شوند. آموزش، عاملی برای تمایز نسبت به دیگران و برجسته شدن شخصیت است و به افراد قدرت، توانایی تفکر و مسئولیت پذیری می دهد.


تحصیلات برای همه بسیار مهم می باشد، برای اینکه نه فقط شغل فرد را مشخص می کند، بلکه برای توسعه کشور نیز ضروری می باشد. تحصیلات، فرصت های لایتناهی جهت زندگی در جهان و یادگیری خیلی از چیزهای جدید را فراهم می آورد. تحصیلات عالی در یک کالج یا دانشگاه نقش مهمی در زندگی افراد دارد. هر کشوری سیستم آموزشی خاص خودرا دارد که حداقل تحصیلات متوسطه را به شهروندان خود ارائه می دهد.
محققان اظهار کردند: خیلی از افراد به دنبال تعدادی از بهترین کالج ها و دانشگاه های جهان هستند تا از بهترین آموزش بهره ببرند. همین طور خیلی از کشورها پذیرای دانشجویان کشورهای دیگر هستند. کیفیت آموزش، تنها دلیلی است که خیلی از دانشجویان کشورهای دیگر را برای ادامه تحصیل مدنظر قرار می دهند.
بهترین کشورها برای آموزش در جهان به عوامل مختلفی همچون تعداد بورسیه تحصیلی، رتبه بندی دانشگاه ها، دانشجویان بین المللی که در آن دانشگاه تحصیل می کنند، سطح تحصیلات و غیره بستگی دارد. سیستم آموزش در بیشتر کشورها متفاوت می باشد، اما کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا در لیست بهترین کشورهای برتر برای آموزش در جهان قرار دارند، با این وجود کشورهای آسیایی مانند چین، کره و ژاپن نیز در این بررسی پیشتاز هستند.
یک کشور ممکنست زیرساخت های بسیار خوبی داشته باشد، در صورتیکه کشور دیگر ممکنست برنامه های تحصیلی جدید، منحصربه فرد و مفید برای دانشجویان عرضه نماید. دانشگاه های مختلف را می توان برمبنای پارامترهایی مانند کیفیت زندگی، رابطه استاد با دانشجو، در دسترس بودن منابع عمومی برای تحصیل، فرصت های شغلی و غیره تفکیک کرد.
ایالات متحده به ارائه بهترین کیفیت آموزش در جهان مشهور است که توسط دانشکده های مشهور و شناخته شده جهانی ارائه می شود. هر ساله این کشور، میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است (سالانه بیش از ۴۰ میلیون دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیل به ایالات متحده سفر می کنند). این کشور بیش از هر کشور دیگر به دارا بودن بیشترین برنده های جایزه نوبل افتخار می کند.
انگلستان، دومین کشور برتر جهان برای ارائه بهترین آموزش است و هر ساله میزبان حدود نیم میلیون دانشجوی بین المللی است که در دوره های مختلف ثبت نام می کنند. این کشور به سبب ارائه آموزش در دوره های هنر، ادبیات و طراحی بسیار معروف است. از محبوب ترین مکان ها برای تحصیلات عالی در انگلستان گلاسگو، منچستر، لیورپول، لندن، بیرمنگام و ادینبورگ هستند.
سیستم آموزشی در کانادا به سبب فرهنگ متنوع، شهریه و هزینه زندگی پایین شناخته شده است. رتبه بندی کیو اس(QS) و رتبه بندی تایمز، دانشگاه های کانادا را در زمره بالاترین موسسات آموزشی در جهان قرار داده است.
استرالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و خیلی از دانشجویان جوان آنرا دوست دارند. این کشور نه فقط یک مقصد گردشگری بلکه بهترین کشور جهان در آموزش است. استرالیا به سبب تحصیلات باکیفیت بالا و فرصت های شغلی بسیار خوبی که ارائه می دهد، معروف است.


دانمارک کشوری با ۹۹ درصد میزان سواد است و در زمره بهترین سیستم های آموزشی جهان قرار می گیرد و تحصیلات از ابتدایی تا عالی در این کشور رایگان است.
کشور آلمان نیز بیشترین مقصد تحصیل افراد غیر انگلیسی زبان است. برتری آلمان در صنعت خودروسازی و بورسیه تحصیلی از با اهمیت ترین موارد برای قرارگرفتن این کشور در بهترین سیستم آموزشی جهان است. سالانه خیلی از کالج ها و دانشگاه های آلمان هزاران دانشجو پذیرش می کنند که ۲۰ درصد آنان هندی هستند. آلبرت انیشتین و والتر بنیامین، برندگان بزرگ جایزه نوبل از آلمان بودند. بهترین چیزی که خیلی از دانشجویان را به سمت آلمان سوق می دهد، هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه و عدم دریافت هزینه برای تحصیل است.
یکی دیگر از خاصیت های منحصربه فرد سیستم آموزشی در دانمارک این است که دولت این کشور اطمینان می دهد دانش آموزان تا ۱۶ سال بطور الزامی تحت آموزش قرار گیرند. سیستم آموزشی کشور فنلاند تاکید زیادی بر ارائه آموزش رایگان به دانشجویان از دوره ابتدایی تا آموزش عالی دارد و همیشه جای تغییرات جدید و بهتر را حفظ می نماید.
کره جنوبی نیز مکانی عالی برای گردشگری یا زندگی و همین طور انتخابی ایده آل برای آموزش عالی است. هزینه های تحصیل، حمل و نقل و اقامت در این کشور بسیار پایین است.
چین نیز از محبوب ترین کشورها دراین زمینه است، برای اینکه ساختار و هزینه زندگی پایین وبسیار مقرون به صرفه است.
کشور ژاپن نیز مکان مناسب دیگری برای ادامه تحصیلات عالی است.
بهترین موسسات آموزشی جهان در سال ۲۰۲۱
سطح تحصیلات در کشورهای مختلف جهان متفاوت می باشد. بطور کلی، مردم در کشورهای توسعه نیافته و پیشرفت نکرده به آموزش یا آموزش با کیفیت دسترسی ندارند. در کشورهای پیشرفته افراد سطح سواد بالاتر و حداقل تحصیلات دبیرستانی دارند. طبق مشارکت جهانی آموزش، آموزش بعنوان یک حق انسانی تلقی می شود و نقشی اساسی در توسعه انسانی، اجتماعی و اقتصادی دارد. آموزش برابری جنسیتی و صلح را تقویت می کند و شانس فرد را برای داشتن فرصت های زندگی بهتر می افزاید. بهترین کشورها برای آموزش برمبنای یک نظرسنجی مشاهده ای رتبه بندی شدند و این نظرسنجی شامل سیستم آموزش عمومی پیشرفته، حضور در دانشگاه و آموزش با کیفیت است. رتبه بندی تحصیلات به جنبه های مختلف یادگیری مانند اتمام دوره ابتدایی یا فارغ التحصیلی دبیرستان نیز بستگی دارد.
در رتبه بندی سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ کشورهای فنلاند، دانمارک، آلمان، کره جنوبی، کانادا، سوئد و هنگ کنگ انتخاب شدند و رتبه بندی نهایی سال ۲۰۲۰ شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ژاپن، کانادا، سوئد و آلمان است.
در سیستم رتبه بندی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی تایمز ۲۰۲۱، لیستی از بالاترین موسسات آموزش عالی در سراسر جهان ارائه شده است. همه این موسسات بهترین فرصت ها و تجربیات یادگیری را برای دانشجویان خود ارائه می دهند که شامل موارد ذیل است:


موسسه فناوری ماساچوست (ایالات متحده)
موسسه فناوری ماساچوست بعنوان یکی از بهترین ها در پنج رتبه برتر دانشگاه های جهانی شناخته می شود. ۷۷ نفر از برنده های جایزه نوبل فارغ التحصیل این دانشگاه هستند. این دانشگاه همین طور به کسب بهترین رتبه های علمی نسبت به سایر موسسات آموزشی در جهان افتخار می کند.


دانشگاه آکسفورد (انگلستان)
دانشگاه آکسفورد به چندین دلیل همچون چشم انداز بین المللی، تحقیقات و فنون تدریس، در بالای جدول محبوب ترین لیگ های دانشگاه در سطح جهان قرار دارد. دانشگاه آکسفورد به دانشجویان خود بهترین چشم انداز فارغ التحصیلی، تدریس و دوره های آموزشی باکیفیت عالی و پشتیبانی دانشجویان در هر زمینه را ارائه می دهد.


دانشگاه استنفورد (ایالات متحده)
دانشگاه استنفورد یکی از دانشگاه های جهان است که بعنوان بهترین موسسه آموزشی و پژوهشی شناخته شده است. بااینکه دانشجویان باید زیاد درس بخوانند، اما آنان زندگی اجتماعی فعالی نیز دارند.


دانشگاه هاروارد (ایالات متحده)
جالب است بدانید که دانشگاه هاروارد حدودا در همه زمینه ها یکی از بهترین موسسات آموزشی در جهان است. هاروارد به دانشجویان خود هزاران فرصت همراه با بهترین کتابخانه ها، تجهیزات و زیرساخت ها را ارائه می دهد.


دانشگاه پرینستون (ایالات متحده)
پرینستون با سنت ها و خاصیت های خاص خود یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایالات متحده است. این دانشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در زمینه های مختلف مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم آموزش ارائه می کند.


دانشگاه کمبریج (انگلستان)
دانشگاه کمبریج در انگلستان از دانشگاه های برتر و یکی از متنوع ترین دانشگاه های جهان است. هزاران نفر از گوشه و کنار جهان برای تحصیل یا فعالیت شغلی کمبریج را انتخاب می کنند.


دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (ایالات متحده)
دانشگاه کالیفرنیا برکلی باتوجه به امکانات کلاس جهانی، بهترین تدریس، بهترین استادان، مدرسان و فضایی چالش برانگیز اهمیت ویژه ای دارد.


دانشگاه کلمبیا (ایالات متحده)
دخالت سیاسی دانشجویان این دانشگاه، یکی از شناخته شده ترین حقایق درباره دانشگاه کلمبیاست. این دانشگاه محل چندین جنبش و اعتراض شناخته شده است که مورد توجه سیاستمداران قرار گرفت. دانشجویان بیان کردندکه یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه کلمبیا زندگی در شهر نیویورک است.


دانشگاه شیکاگو (ایالات متحده)
از تاثیرگذارترین موسسات آموزشی در جهان است و فرصت های گسترده برای تحقیق، برنامه های جامع شغلی و تجربه یادگیری فوق العاده، دانشگاه شیکاگو را به یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در سراسر جهان تبدیل نموده است.


دانشگاه جان هاپکینز (ایالات متحده)
دانشگاه جان هاپکینز طیف وسیعی از فرصت ها را برای فارغ التحصیلان و دانشجویان خود در رشته های مختلف ارائه می دهد. علاوه بر این، دانشگاه فرصت هایی را برای تحقیقات در زمینه امنیت و تحقیقات مربوط به فضا فراهم می آورد. از ین جهت، دانشگاه جان هاپکینز موسسه آموزشی با فرصت های متنوع و تجارب یادگیری است.
مهمترین کشورهای پیشرو در آموزش آنلاین
آموزش آنلاین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک پدیده مهم در سراسر جهان است، با این وجود تعدادی از کشورها بیشتر از دیگران از آموزش آنلاین استقبال می کنند و از نظر تعداد و تنوع برنامه ها و نوآوری های جدید در خودآموزی آنلاین پیشگام هستند که با اهمیت ترین آنها شامل موارد ذیل است.
ایالات متحده با داشتن صدها کالج آنلاین و هزاران دوره آنلاین در دسترس دانشجویان، رهبر آموزش آنلاین در جهان است. بررسی کنسرسیوم اسلوم (آموزش مجازی) در سال ۲۰۱۱ نشان داد که ۶ میلیون دانشجو و حدودا یک سوم از افرادی که در آموزش عالی ثبت نام کرده اند، حداقل یک دوره آنلاین را می گذرانند، همین طور ۶۵ درصد از موسسات آموزش عالی براین باورند که یادگیری آنلاین بخش مهم از راهبردهای بلندمدت آنهاست.
هند، سهم عمده ای در رشد فرصت های یادگیری آنلاین در حال ظهور در سراسر آسیا دارد. استرالیا مقصدی در حال رشد است و رتبه سوم جهان در بخش آموزش را دارد. دانشجویان بین المللی به سبب شیوه های آموزشی باکیفیت و دسترسی به همه موضوعات مورد علاقه در این کشور به استرالیا می روند. چین، مالزی، انگلستان، استرالیا و افریقای جنوبی از دیگر کشورهای پیشرو دراین زمینه هستند.
بیماری کووید- ۱۹ نحوه آموزش و یادگیری را تغییر داده است. داده های بزرگ، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیاء بزرگترین روند فناوری آموزشی سال ۲۰۱۹ بودند. با این وجود، آموزش الکترونیکی تبدیل به روشی شده است که بر همه آنها حاکم است. فناوری این امکان را برای همه فراهم نموده است که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؛ دانش آموزان و معلمان با یکدیگر ارتباط دارند و بحث می کنند، نظرات خودرا به اشتراک می گذارند و در موارد مختلف بطور مشترک شرکت می کنند.
منابع

elearningindustry.com

unicef.org

studywoo.com

filmdaily.co

worldpopulationreview.com

custom-my-paper.com

currentschoolnews.com1400/02/14
21:28:41
5.0 / 5
630
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , پژوهش , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکور دکترای هنر
phdhonar.ir - تمام حقوق برای كنكور هنر محفوظ است

كنكور هنر

کنکور دکترای هنر